Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Пропозиції ПАРД&АФП щодо порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків до податкової враховано в проекті Закону ДФСУ

З 2004 року ПАРД реалізує проект Фінансовий моніторинг. В рамках реалізації проекту спеціалісти ПАРД готують та надають пропозиції до нормативно-правових актів в сфері фінансового моніторингу на фондовому ринку до НКЦПФР та Держфінмоніторингу України.
 
В рамках проекту фахівці ПАРД працювали над розробкою Методичних рекомендацій з питань фінансового моніторингу для учасників фондового ринку. Також, Асоціація розробила для депозитарних установ та торговців цінними паперами Примірні правила проведення фінансовго моніторингу.


7 липня на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України розміщено проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України».

В проекті Закону враховано пропозиції, які надсилались ПАРД&АФП до НКЦПФР та Державної фіскальної служби України щодо порядку подання депозитарними установами повідомлень про відкриття/закриття рахунків до податкової.

Зокрема, ПАРД&АФП пропонували закріпити норму про те, що обов’язок надсилати повідомлення про відкриття/закриття рахунку до податкової не поширюється на депозитарні установи при відкритті ними рахунків у цінних паперах власникам для обліку прав на належні цим власникам дематеріалізовані цінні папери відповідно до договорів з емітентами цих цінних паперів про відкриття/обслуговування рахунків власників відповідно до законодавства. Зобов'язання, передбачені в статті 69 глави 6 розділу II Кодексу, мають бути виконані депозитарною установою при зверненні особи, зазначеної у цій статті, щодо укладення договору про обслуговування рахунка в цінних паперах.

Необхідність внесення відповідних змін обумовлена неможливістю виконання депозитарними установами при відкритті рахунку обов’язку, визначеного статтею 69 глави 6 розділу ІІ Кодексу, у випадку, коли рахунок відкривається особі на підставі договору з емітентом при зміні депозитарної установи за дематеріалізованим випуском цінних паперів, а також у випадку відкриття відповідних рахунків депозитарною установою-правонаступником за договором з депозитарною установою, яка припиняє провадження депозитарної діяльності. Адже у вказаних випадках відсутні прямі договірні відносини між депозитарною установою, яка відкриває рахунок, та власником цінних паперів, а також, відповідно, відсутня повна та необхідна інформація про власника, у тому числі щодо перебування на обліку в контролюючому органі.

 

Слід зазначити, що пропозиції ПАРД&АФП були також підтримані НКЦПФР та враховані в проекті Закону в повному обсязі.

Поділитись: