Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Професійні об'єднання фінансового ринку виступили щодо змін до законодавства про оподаткування на фондовому ринку

Професійна асоціація реєстраторів та депозитаріїв, Українська асоціація інвестиційного бізнесу, Ліга страхових організацій України та Асоціація «Український кредитно-банківський союз» виступили із спільною заявою щодо недопущення введення Державною податковою службою нових правових норм та довільного тлумачення положень Податкового кодексу України.

Державна податкова служба України листом від 09.08.2012 № 320/0/71-12/15-1217 «Про відображення від’ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами у 2012-2015 роках» (далі – лист ДПСУ) запровадила новий порядок відображення у податковій звітності фінансових результатів операцій з цінними паперами у 2012-2015 роках. Даний порядок передбачає розподіл до 2015 року перенесення збитків від операцій з цінними паперами.

До направлення даного листа до підпорядкованих підрозділів органів державної податкової служби перенесення від’ємного значення фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами проводилось у відповідності до вимог пункту 153.8 статті 158 та пунктом 150.1 статті 150 Податкового кодексу України.

Таким чином, Державною податковою службою України порушено вимоги статті 58 Конституції України, яка встановлює, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

Вважаємо, що зміст листа ДПСУ викривлює правила обліку операцій з цінними паперами в податковому обліку, а його практичне застосування має значний негативний вплив на розвиток інвестиційних процесів в Україні. На наше глибоке переконання, податкові механізми мають стимулювати діяльність вітчизняних та іноземних інвесторів, сприяти підвищенню прозорості та відкритості ринку, встановленню на ньому зрозумілих правил гри. Адже фондовий ринок є локомотивами новацій в економіці. В усьому світі саме за допомогою ринку капіталу відбувається процес залучення та перерозподілу інвестиційних ресурсів. Прийняття у 2010 році Верховною Радою України Податкового Кодексу сприяло активізації ринку капіталу і впровадженню на ньому більш ефективної систему оподаткування.

Якщо ДПСУ не перегляне свою позицію щодо врахування від’ємного фінансового результату від операцій з цінними паперами при визначенні податкового зобов’язання з податку на прибуток, а новації, запропоновані нею, будуть закріплені на рівні законодавства, з ринку підуть як іноземні, так і вітчизняні інвестори. Протягом двох останніх місяців ми намагалися донести свою позицію до ДПСУ, щоб зупинити механізм, запущений виданим нею листом, який суперечить Податковому Кодексу України. На жаль, до цього часу позиція жодного з учасників фінансового ринку податківцями не була почута.

Враховуючи це, УАІБ, ПАРД, ЛСОУ,УКБС об’єдналися і направили листи Президентові України, Кабінету міністрів, Голові Верховної Ради, представникам усіх політичних фракцій парламенту, Голові Національного банку, НКЦПФР, НКРРФР з проханням вплинути на дії Державної податкової служби України та забезпечити посилений контроль за опрацюванням та прийняттям парламентом законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів» (реєстраційний №11285 від 02.10.2012р.) для захисту державних та суспільних інтересів.

Поділитись: