Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

НКЦПФР планує нормативно закріпити порядок переведення цінних паперів на обслуговування з ВДЦП до НДУ

18.02.2013 року на офіційному веб-сайті НКЦПФР розміщено проект Рішення НКЦПФР «Про затвердження Порядку передачі цінних паперів на депозитарне обслуговування до Центрального депозитарію цінних паперів».

 

Вказаний документ покликаний нормативно закріпити процедуру переведення обслуговування цінних паперів з депозитарію ПрАТ «ВДЦП» до майбутнього Центрального депозитарію ПАТ «НДУ», а також замінити індивідуальні Рішення НКЦПФР, що приймаються зараз.

Передбачається, що протягом 10 робочих днів з дня набрання чинності такого рішення зберігачам, які не мають рахунку відкритого в ПАТ «НДУ», необхідно відкрити такий рахунок в цінних паперах.

Крім цього, протягом 30 календарних днів з дня набрання чинності цим проектом всім зберігачам необхідно буде відкрити рахунки у цінних паперах в програмному модулі ПАТ «НДУ» депонентам, які не мають таких рахунків.

Також передбачається обов’язок всіх емітентів протягом 30 календарних днів з моменту отримання повідомлення від ПАТ «НДУ» укласти договори про обслуговування емісії цінних паперів та надати необхідні документи до ПАТ «НДУ».

До того ж, передбачається обов’язок реєстроутримувачів, що здійснюють ведення систем реєстрів власників іменних цінних паперів, у яких ПрАТ «ВДЦП» або ВАТ «МФС» зареєстровані номінальним утримувачем, на підставі отриманого від ПАТ «НДУ» передавального розпорядження унести зміни до відповідних систем реєстрів щодо переміщення знерухомлених цінних паперів на зберігання до ПАТ «НДУ». При цьому передбачається відкриття рахунку (у разі його відсутності) ПАТ «НДУ» на підставі анкети зареєстрованої особи.

Також передбачається обов’язок зберігачів – номінальних утримувачів надати реєстроутримувачам документи необхідні для відображення переміщення всіх знерухомлених цінних паперів на зберігання до ПАТ «НДУ».

Передача цінних паперів від Депозитарію до Центрального депозитарію здійснюватиметься поетапно окремими групами випусків цінних паперів (далі – партіями). Кількість випусків у певній партії та перелік випусків цінних паперів, які включаються до певної партії, визначаються планом-графіком, який узгоджується між Депозитарієм і Центральним депозитарієм, затверджується ними та погоджується Комісією.

Глобальні сертифікати, тимчасові глобальні сертифікати за випусками цінних паперів емітентів, які обслуговувалися Депозитарієм, передаються Депозитарієм на зберігання до Центрального депозитарію без розпоряджень емітентів. Цінні папери, які обліковуються на рахунку відповідного емітента в Депозитарії (за наявності) списуються з цього рахунку за розпорядженням Депозитарію.

Цінні папери, які обліковуються на рахунку Центрального депозитарію в Депозитарії, списуються з його рахунку за розпорядженням Депозитарію після депонування відповідних депозитарних активів (глобальних сертифікатів, тимчасових глобальних сертифікатів, свідоцтв про знерухомлення іменних цінних паперів, сертифікатів цінних паперів на пред`явника) в Центральному депозитарії.

Зарахування до системи депозитарного обліку Центрального депозитарію знерухомлених в Депозитарії іменних цінних паперів здійснюється на підставі свідоцтв про знерухомлення іменних цінних паперів, отриманих від Депозитарію.

Цінні папери, які обліковуються на рахунках зберігачів в Депозитарії та які передаються на зберігання та обслуговування до Центрального депозитарію, зараховуються на рахунки цих зберігачів у Центральному депозитарії та списуються з рахунків цих зберігачів у Депозитарії без розпоряджень зберігачів.

В разі, якщо зберігач не уклав депозитарного договору з Центральним депозитарієм, зазначені цінні папери відповідно до внутрішніх документів Центрального депозитарію обліковуються у системі депозитарного обліку Центрального депозитарію окремо та блокуються до моменту укладання таким зберігачем договору з Центральним депозитарієм та подання необхідних документів. При цьому, Центральний депозитарій надаватиме Комісії інформацію щодо зберігачів - клієнтів Депозитарію, які не відкрили рахунки у цінних паперах в Центральному депозитарії.

При укладанні договору з Центральним депозитарієм зберігач повинен надати документи для відкриття рахунку зберігача у депозитарії цінних паперів, визначені внутрішніми документами Центрального депозитарію відповідно до законодавства.

Зберігачі здійснюють переведення цінних паперів, які передаються на зберігання та обслуговування до Центрального депозитарію, з рахунків їх власників, відкритих у рамках програмного модуля для взаємодії з системою депозитарного обліку Депозитарію на рахунки цих же власників, відкритих у рамках програмного модуля для взаємодії з системою депозитарного обліку Центрального депозитарію, без розпоряджень власників на підставі відповідних розпоряджень Депозитарію та Центрального депозитарію.

Проект передбачає встановлення порядку дій всіх осіб, що беруть участь у передачі цінних паперів на зберігання до Центрального депозитарію та строків їх виконання.

 

Наголошуємо, що Комісією визначено строк у десять робочих днів на прийняття пропозиції від зацікавлених осіб до даного проекту.

У зв’язку цим за наявності в Вас зауважень та/або пропозиції до вказаного проекту пропонуємо Вам надсилати їх до ПАРД для узагальнення та подальшого надання до НКЦПФР у термін до 27.02.2013 року (включно), за електронною адресою [email protected] або висловлювати за телефонами: (044) 286-94-20, 286-94-21 (контактна особа – Журавльов Максим).

 

Поділитись: