Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Відбулось засідання Комітету депозитарної діяльності ПАРД

03.07.2013 року Комітет депозитарної діяльності ПАРД на своєму засіданні розглянув питання:

1. Щодо порядку опрацювання депозитарною установою документів.

2. Щодо проекту Договору про обслуговування рахунка в цінних паперах.

3. Щодо передачі цінних паперів випусків, яким не присвоєний ISIN, на обслуговування до Центрального депозитарію.

4. Щодо компенсаторних механізмів у процесі затвердження Правил та внутрішніх документів Центрального депозитарію.

 

У ході обговорення першого питання порядку денного учасники Комітету дійшли згоди, що законодавством недостатньо чітко врегульований порядок опрацювання депозитарною установою документів, що є підставою для проведення депозитарних операцій в частині аналізу їх на відповідність вимогам законодавства. Адже незрозумілим є питання на відповідність яким саме нормам законодавства депозитарна установа має аналізувати документи, та, у разі виявлення порушень, в яких випадках повинна відмовити у проведенні операції/вимагати надання додаткових документів.

Окрім того, учасники Комітету відзначили про об’єктивну неможливість депозитарної установи здійснювати перевірку щодо дійсності/наявності ліцензії на здійснення професійної діяльності з торгівлі цінними паперами у юридичної особи, яка визначена у документах, на підставі яких проводиться операція, як торговець цінними паперами.

Враховуючи вищезазначене, Комітет прийняв рішення розробити методичну рекомендацію щодо порядку опрацювання зберігачами документів, які надані для проведення депозитарної операції.

 

Також учасники Комітету розглянули проект Договору про обслуговування рахунка в цінних паперах та надали свої пропозиції, з урахуванням яких вказаний документ буде доопрацьовано.

 

Щодо питання передачі цінних паперів, яким не присвоєний ISIN, на обслуговування до Центрального депозитарію обговорювалось дві основні концепції:

1. Цінні папери документарної форми випуску, яким не присвоєний ISIN, та що знерухомлені у зберігачів, за відповідним рішенням/розпорядженням НКЦПФР списуються з рахунків у цінних паперах. При цьому на відповідну дату складається реєстр власників таких цінних паперів, який передається Центральному депозитарію та зберігається ним (далі за текстом – Концепція 1).

2. Цінним паперам документарної форми випуску, яким не присвоєний ISIN, та що знерухомлені у зберігачів, присвоюється тимчасовий ISIN. Відповідні цінні папери переміщуються на зберігання до Центрального депозитарію та обмежуються в обігу за рішенням НКЦПФР до присвоєння цінним паперам міжнародного ідентифікаційного номеру цінних паперів (далі за текстом – Концепція 2).

За результатом обговорення питання, учасники Комітету вирішили створити дві робочі групи для розробки детальної процедури передачі цінних паперів випусків, яким не присвоєний ISIN, на обслуговування до Центрального депозитарію, із зазначенням переваг та недоліків/ризиків за кожною із вказаних концепцій.

Вказані робочі групи повинні в строк до 10.07.2013 року надати результати своєї діяльності з метою подальшого обговорення концепцій на засіданні Комітету.

 

За результатом розгляду четвертого питання порядку денного учасники Комітету прийняли рішення підтримати позицію Ради ПАРД щодо необхідності запровадження компенсаторних механізмів у процесі затвердження Правил Центрального депозитарію та внутрішніх документів Центрального депозитарію, що регламентують взаємовідносини між депозитарієм та його клієнтами. Комітет вирішив підготувати відповідні пропозиції до Порядку та умов надання статусу Центрального депозитарію цінних паперів, затвердженого рішенням НКЦПФР від 16.04.2013 року № 597, Положення про об’єднання професійних учасників фондового ринку, затвердженого рішенням НКЦПФР від 27.12.2012 року № 1925.

Поділитись: