Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Кабмін затвердив Порядок видачі, обігу, обліку фінансових казначейських векселів, виданих як електронний документ, та сплати за ними

Постановою Кабінету міністрів України від 21 серпня 2013 р. № 683 «Деякі питання випуску фінансових казначейських векселів» визначається, що шляхом видачі органами Державної казначейської служби фінансових казначейських векселів буде здійснено:

 

1) реструктуризацію фактичної бюджетної заборгованості, що утворилася станом на 1 січня 2013 р., з урахуванням стану її погашення за видатками за узгодженими бюджетними програмами;

2) відшкодування з бюджету на підставі висновку Міндоходів сум ПДВ у розмірі не менш як 500 тис. гривень, заявлених до відшкодування та підтверджених за результатами перевірки, але не відшкодованих на звітну дату платникові податку, який подав такому органові заяву про обрання способу відшкодування шляхом отримання фінансових казначейських векселів.

Державній казначейські службі доручається забезпечити видачу до 1 січня 2014 року платникам ПДВ та розпорядникам (одержувачам) бюджетних коштів, які включені до відповідних реєстрів, фінансових казначейських векселів строком обігу до п'яти років з дохідністю 5 відсотків річних у межах встановлених граничних обсягів видачі таких векселів для відшкодування ПДВ платникам податку та погашення фактичної бюджетної заборгованості - протягом 10 днів після надходження документів, необхідних для отримання фінансових казначейських векселів.

Постановою також рекомендовано Національному банку визначити механізм здійснення операцій з рефінансування банків під забезпечення фінансових казначейських векселів та операцій банків з фінансовими казначейськими векселями.

Крім того, затверджено Порядок видачі, обігу, обліку фінансових казначейських векселів, виданих як електронний документ, та сплати за ними. Порядок, зокрема, встановлює, що казначейський вексель є простим векселем, визначає обов’язкові реквізити казначейських векселів. Визначено, що органи Казначейства видають казначейські векселі розпорядникам (одержувачам) бюджетних коштів та платникам податку на додану вартість на підставі їх заяв про обрання способу погашення бюджетної заборгованості шляхом отримання казначейських векселів.

Видача казначейського векселя прирівнюється до видачі платникові податку суми відшкодування податку на додану вартість шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на відповідний рахунок платника податку. Платники податку - векселедержателі мають право здійснювати сплату будь-якого узгодженого грошового зобов'язання, що сплачується до державного бюджету, шляхом пред'явлення до сплати органам Казначейства казначейського векселя не раніше настання строку платежу за векселем.

 

Казначейські векселі можуть використовуватися векселедержателями для:

1) погашення кредиторської заборгованості за згодою відповідних кредиторів. Розрахунки казначейськими векселями здійснюються за вексельними сумами;

2) продажу юридичним особам або здійснення операцій урахування у банках;

3) застави з метою забезпечення виконання зобов'язань.

Особливості обігу казначейських векселів

  • Обіг казначейського векселя починається з дня його видачі в системі електронного обігу фінансових векселів.
  • Перехід права за казначейським векселем засвідчується індосаментом. Індосамент на казначейському векселі повинен бути безоборотним. На електронному документі індосант перед своїм підписом робить напис "без обороту на мене".
  • Векселедержатель здійснює індосамент через оператора відповідно до порядку функціонування системи електронного обігу фінансових векселів.
  • Адміністратор здійснює обслуговування операцій з казначейськими векселями та їх облік шляхом внесення записів до системи електронного обігу фінансових векселів.
  • Права векселедержателя за казначейським векселем підтверджуються оператором на підставі даних адміністратора системи електронного обігу фінансових векселів.
  • Розрахунковий центр забезпечує грошові розрахунки за казначейськими векселями та контроль за ними.

Сплата за казначейськими векселями здійснюється органами Казначейства шляхом перерахування в день сплати коштів до Розрахункового центру, який у той же день перераховує кошти банку-оператору для здійснення оплати векселедержателям у розмірі відповідних вексельних сум за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті.

Нарахування та виплата доходу за казначейськими векселями здійснюються у день їх оплати. Пред'явлення казначейського векселя до платежу здійснюється шляхом надсилання останнім векселедержателем відповідного розпорядження оператору-векселедавцю з вимогою про платіж згідно з правилами обліку та обігу фінансових векселів.

Поділитись: