На сайті НКЦПФР 1 листопада розміщений проект рішення «Про затвердження змін до Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 25.12.2012 №1900» щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами.
У зазначеному проекті рішення враховані такі пропозиції ПАРД:
1. Зі складу регулятивного капіталу не буде виключатися вартість акцій приватних акціонерних товариств, тобто порівняно з чинним Положенням показник регулятивного капіталу збільшиться. Це була проблема для багатьох компаній: вони тримають активи в акціях ПрАТ, а при їх виключенні не вкладаються у норматив регулятивного капіталу. Акції ПрАТ - це не «погані» активи при підготовці першої редакції Положення № 1900 не було враховано, що акції ПрАТ за визначенням не можуть обертатися на біржах, і вони випадково потрапили в « погані» активи.
2. Регулятивний капітал буде зменшуватися на вартість цінних паперів тільки венчурних, а не всіх недиверсифікованих ІСІ. Тобто вкладення в невечурні ІСІ не вважатимуться «поганими» (ризикованими) .
3. «Нормативи регулятивного капіталу поширюються на торговців цінними паперами з дати укладання першого відповідного договору». Ця поправка важлива для тих торговців, які мають ліцензію на андеррайтинг або управління ЦП, але фактично не здійснюють цієї діяльності. Для них буде діяти норматив 1 млн. до тих пір , поки вони не укладуть перший договір андеррайтингу або на управління ЦП .
Всі інші зміни мають уточнюючий або технічний характер. Але і ці зміни запропоновані на основі аналізу проблем користувачів методики розрахунку пруденційних показників (наприклад, одиниця виміру - гривня; скориговані активи розраховується як активи торговцями цінними паперами на останній календарний день місяць; наведена формула розрахунку коефіцієнта ліквідності і т.п.)
ПАРД звертає увагу, що зміни до Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами, затвердженого рішенням НКЦПФР від 25.12.2012 № 1900, передбачають зміни до методики розрахунку регулятивного капіталу для торговців цінними паперами, тоді як для депозитарних установ такі зміни не передбачаються. Безсумнівно, що методика розрахунку регулятивного капіталу повинна бути однаковою для торговців і депозитарних установ.