На сайті НКЦПФР 29 жовтня розміщений проект рішення «Про внесення змін до рішення НКЦПФР від 15.01.2013 № 37 та нормативно-правових актів НКЦПФР щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку (доопрацьований)».
У зазначеному проекті рішення пропозиції ПАРД щодо встановлення нормативу регулятивного капіталу для депозитарних установ у розмірі 1 млн. не враховані (зараз – 7 млн. грн.). Офіційна відповідь від НКЦПФР з мотивованою відмовою у врахуванні пропозицій не одержана.
Звертаємо також увагу, що компанії, які мають ліцензії на здійснення діяльності зі зберігання активів ІСІ та НПФ повинні будуть підтримувати регулятивний капітал у розмірі 25 млн. грн. Виконання цього нормативу стає обов’язковим з 01.01.2014 року.
ПАРД ще раз наголошує, що це рішення суперечить Директивам ЄС.
1) Нормативи регулятивного капіталу професійних учасників фондового ринку встановлюються НКЦПФР відповідно до Директив ЄС (MiFID та СРД/4). Ці директиви не передбачають нормативу регулятивного капіталу у розмірі 7 млн. грн. для депозитарних установ, оскільки така діяльність не несе додаткових ризиків для торговців та їх клієнтів (за своєю суттю вона є обліковою).
2) Вимоги до капіталу інвестиційних фірм, передбачені MiFID та СРД/4, встановлюються до юридичних осіб, які реально провадять той чи інший вид діяльності. Підхід з прив’язкою до статутного капіталу, який сповідує НКЦПФР, не використовується в ЄС. У країнах ЄС взагалі відсутнє поняття «статутний капітал».
Крім того ПАРД звертає увагу, що зміни до Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами, затвердженого рішенням НКЦПФР від 25.12.2012 № 1900, передбачають зміни до методики розрахунку регулятивного капіталу для торговців цінними паперами, тоді як для депозитарних установ такі зміни не передбачаються. Безсумнівно, що методика розрахунку регулятивного капіталу повинна бути однаковою для торговців і депозитарних установ.