Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Щодо фінансової звітності торговця за 1 квартал 2014

 

У зв’язку з численними запитами учасників ПАРД щодо кількості форм проміжної фінансової звітності нагадуємо наступне.

 

Відповідно до п. 2.11 Розділу ІІ Положення про порядок складання та подання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням НКЦПФР від 25.09.2012 № 1283, до складу квартальних даних включається фінансова звітність (крім банків), вимоги до якої встановлюються відповідним нормативно-правовим актом.

Частиною другою статті 12-1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» (далі – Закон) встановлено обов’язок ПАТ, банків, страховиків, а також підприємств, які провадять господарську діяльність за видами, перелік яких визначається КМУ, складати фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність за міжнародними стандартами.

Згідно пункту 2 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419, підприємства, що здійснюють надання фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення, складають фінансову звітність та консолідовану фінансова звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності (далі – МСФЗ) з 01.01.2013 року.

Мінфін у своєму  листі від 15.02.2012 г. № 31-08410-07-23/3764  робить висновок, що підприємства, визначені частиною другою статті 12-1 Закону складають та подають квартальну фінансову звітність за міжнародними стандартами в строки, визначені пунктом 5 Порядку подання фінансової звітності.

Міжнародний стандарт бухгалтерського обліку 34 «Проміжна фінансова звітність»  встановлює, що проміжна фінансова звітність - фінансова звітність, що складається або з повного комплекту фінансової звітності (визначеного в МСБО 1 «Подання фінансової звітності»), або з комплекту стислої фінансової звітності (визначеної у цьому Стандарті) за проміжний період.

Відповідно до п. 8 МСБО 34 проміжний фінансовий звіт має включати, як мінімум, такі компоненти:

а) стислий звіт про фінансовий стан;

б) стислий звіт або стислі звіти про прибуток або збиток та інший сукупний дохід;

в) стислий звіт про зміни у власному капіталі;

г) стислий звіт про рух грошових коштів; та

ґ) деякі пояснювальні примітки.

 

Варто також зазначити, що Мінфін в іншому своєму  листі від 24.05.2013 року № 31-08410-07-29/15861  нагадує, що відповідно до пункту 2 статті 13 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» проміжна звітність складається щоквартально наростаючим підсумком з початку звітного року в складі балансу та звіту про фінансові результати. Крім того, у цьому листі наголошується на тому, що відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Мінфін робить висновок про те, що до вказаних органів фінансова звітність подається у складі, що визначений Законом.

 

Додатково пропонуємо ознайомитись з відповіддю НКЦПФР на запит ПАРД щодо проміжної фінансової звітності.

Поділитись: