Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Комітет НКЦПФР схвалив концепцію процедури відновлення реєстру власників

Комітет НКЦПФР з питань методології регулювання професійної діяльності на фондовому ринку на своєму засіданні 28.03.2014 року схвалив розроблену ПАРД та АФП спільно з ПАТ «Національний депозитарій України» концепцію процедури відновлення реєстру власників іменних цінних паперів.

 

Згідно з концепцією за зверненням емітента або власника/власників Комісія на підставі документів, які підтверджують відсутність на зберіганні у Центральному депозитарії,  в юридичної особи, яка до набрання чинності Законом України «Про депозитарну систему України» здійснювала ведення системи реєстру власників іменних цінних паперів цього випуску, та в емітента документів системи реєстру приймає рішення про втрату системи реєстру певного випуску емітента і зобов’язує емітента здійснити дії  щодо відновлення втраченої інформації про власників іменних цінних паперів випуску.

 Емітент здійснює публікацію про початок ним процедури відновлення втраченої інформації про власників іменних цінних паперів випуску з проханням надати йому протягом 6-ти місяців документи, які підтверджують відповідно до законодавства України наявність в особи прав власності на цінні папери випуску.

Емітент самостійно або депозитарна установа за договором з емітентом (про консультування з питань обігу цінних паперів та обліку прав власності на них) на підставі  наданих особами правовстановлюючих документів формує перелік власників цінних паперів випуску.

Після закінчення визначеного у публікації строку оформлюється акт про встановлення переліку власників випуску емітента на певну дату, в якому може бути відсутня інформація про власників певної частини випуску (не більш ніж 40%). Про факт відновлення інформації про власників емітент повідомляє Комісію.

Після прийняття загальними зборами, наглядовою радою або правлінням емітента рішення про дематеріалізацію випуску емітент переоформлює в Комісії свідоцтво про реєстрацію випуску, оформлює та депонує глобальний сертифікат.

НДУ зараховує цінні папери випуску до системи депозитарного обліку та забезпечує облік цінних паперів, в тому числі тих, щодо яких не встановлено власників цих цінних паперів. Цінні папери, щодо яких не встановлено власників, обліковуються НДУ на рахунку емітента з зазначенням, що їх власники невизначені.

Власники цінних паперів випуску, інформація про яких не потрапила до відновленого переліку власників, мають право звертатись до Центрального депозитарію  щодо фіксації у системі депозитарного обліку його прав на цінні папери.

Центральний депозитарій на підставі рішення суду про встановлення прав особи на цінні папери відповідного випуску та розпорядження особи переказує цінні папери на рахунок депозитарної установи, в якій особі відкрито рахунок у цінних паперах на підставі договору про обслуговування рахунку у цінних паперах.

 

З урахуванням основних положень концепції буде розроблений проект нормативно-правового акту НКЦПФР щодо процедури відновлення реєстру власників.

Поділитись: