Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Учасники фондового ринку вимагають прозорості у податковій політиці

У середу та четвер на пленарному засіданні Верховної Ради України декілька разів на голосування ставилось питання про включення до порядку денного проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень) (№4647), внесений Кабінетом Міністрів України, який передбачає скасування податкових пільг для інститутів спільного інвестування. За це рішення голосувало не більше 160 народних депутатів і рішення не було прийняте.

 

Порушення процедур обговорення, погодження та розгляду подібних системних законопроектів може призвести до дестабілізації ситуації на фондовому ринку, погіршенню умов провадження професійної діяльності та інвестиційного клімату в країні.

 

ПАРД та АФП наголошують на необхідності дотримання законодавства України, а саме:

1) Внесенню Кабінетом Міністрів України законопроектів має передувати їх оприлюднення на сайті відповідного державного органу і обговорення громадськістю (у даному випадку ініціатором законопроекту було Міністерство фінансів);

2) Законопроекти повинні відкрито обговорюватись у Комітетах Верховної ради і тільки після цього вноситись на пленарне засідання;

3) Не припустимо, щоб в одному законопроекті компілювались норми щодо різних сфер діяльності (у законопроекті 4647 крім норми щодо ІСІ, є норми щодо збільшення плати за користування надрами).

 

ПАРД і АФП підготували відповідний лист на імя Голови Верховної Ради з пропозицією комплексно підійти до реформування системи оподаткування на ринку цінних паперів, а саме з урахуванням напрацювань Уряду, народних депутатів і професійних об’єднань учасників ринку у стислі терміни підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України від імені народних депутатів – членів Комітету з питань податкової та митної політики єдиний узгоджений проект Закону щодо вдосконалення оподаткування операцій з цінними паперами та стимулювання фінансових інвестицій. Для цього пропонується провести слухання у Комітеті з питань податкової та митної політики із запрошенням народних депутатів – членів інших комітетів Верховної Ради, а також провідних експертів та фахівців з питань податкової політики. Фахівці ПАРД і АФП готові презентувати свої погляди на систему оподаткування на фондовому ринку, яка б сприяла його розвитку та унеможливлювала використання операцій з цінними паперами для ухиляння від сплати податків.

Поділитись: