НКЦПФР рішенням від 29.04.2014 року № 578, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 травня 2014 р. за № 570/25347, затвердила Положення про порядок здійснення емісії облігацій внутрішніх місцевих позик та їх обігу
Положення встановлює порядок здійснення емісії, обігу облігацій внутрішніх місцевих позик (далі - облігації), реєстрації в Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, її центральному апараті або територіальних органах (далі - реєструвальний орган) відповідно до делегованих повноважень випуску облігацій та проспекту їх емісії, змін до проспекту емісії облігацій, звіту про результати розміщення облігацій, реструктуризації боргових зобов'язань, надання до реєструвального органу звіту про наслідки погашення та скасування реєстрації випуску цих облігацій.
Рішення про здійснення запозичення у формі випуску облігацій (далі - рішення про розміщення облігацій) приймає Верховна Рада Автономної Республіки Крим або міська рада (емітент) відповідно до законодавства.
Емітент має право укладати договори з першими власниками облігацій після реєстрації випуску та проспекту емісії облігацій в реєструвальному органі за умови отримання погодження Міністерством фінансів України обсягу та умов здійснення запозичення.
Етапи емісії облігацій визначені розділом II Положення.
Реєстрація випуску та проспекту емісії облігацій, реєстрація змін до проспекту емісії облігацій, реєстрація звіту про результати розміщення облігацій (серії облігацій) є підставою для внесення відповідної інформації до Державного реєстру випусків цінних паперів.
Реєстрація реєструвальним органом випуску та проспекту емісії облігацій, змін до проспекту емісії облігацій, звіту про результати розміщення облігацій не може розглядатися як гарантія їх вартості.
Реєструвальний орган здійснює скасування реєстрації випуску облігацій та анулює тимчасове свідоцтво про реєстрацію випуску облігацій у разі:
відмови від розміщення облігацій;
якщо протягом строку укладення договорів з першими власниками облігацій, який вказаний у проспекті емісії облігацій, не було укладено жодного договору з першими власниками;
незатвердження у встановлені законодавством строки результатів розміщення облігацій.
Погашення відсоткових та дисконтних облігацій здійснюється виключно грошима.
Строк погашення облігацій не повинен перевищувати одного року з дати початку погашення (в межах бюджетного періоду).
Дострокове погашення облігацій за ініціативою емітента дозволяється у разі, якщо така можливість передбачена проспектом емісії, яким мають бути визначені порядок прийняття рішення уповноваженим органом емітента про дострокове погашення випуску або окремої серії облігацій, повідомлення власників облігацій про здійснення дострокового погашення облігацій, порядок встановлення ціни дострокового погашення облігацій і строк, у який облігації мають бути пред'явлені їх власниками для дострокового погашення.
Дострокове погашення облігацій за вимогою їх власників дозволяється у разі, якщо така можливість передбачена проспектом емісії, яким визначені порядок встановлення ціни дострокового погашення облігацій, строк, у який облігації можуть бути пред'явлені для дострокового погашення.
З моменту набрання чинності рішенням від 29.04.2014 року № 578 втрачає чинність рішення ДКЦПФР від 07 жовтня 2003 року № 414 «Про затвердження Положення про порядок випуску облігацій внутрішніх місцевих позик».
Рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Нормативно-правовий акт готується до опублікування у Офіційному віснику України № 46 від 17.06.2014 року.