Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Реєстр законопроектів, що впливають на фондовий ринок

 

РЕЄСТР ЗАКОНОПРОЕКТІВ,

що впливають на ринок цінних паперів, станом на 2 вересня 2014 року (включені до порядку денного 5 сесії)

 

 

 


КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ПОДАТКОВОЇ І МИТНОЇ ПОЛІТИКИ

№, дата

Назва

Ким внесений

Позиція ПАРД/АФП

1222 від 09.01.2013

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо скасування норми про запровадження фінансових векселів)

Пинзеник В.М.

Народний депутат України VII скл.

Підтримує.

Скасування норми про запровадження фінансових векселів сприяє недопущенню безконтрольного нарощування державного боргу.

2034 від 17.01.2013

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо удосконалення деяких положень Податкового кодексу України)

Долженков О.В.

Воропаєв Ю.М.

Народні депутати України VII скл.

Підтримує пропозицію щодо необов’язковості включення членських внесків та платежів до обов’язкових об’єднань профучасників ринку до складу витрат.

2494а від 03.07.2013

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення бази оподаткування

Омельченко В.П.

Народний депутат VII скл.

Не підтримує

Невиправдано збільшує податковий тиск на ІСІ та їх інвесторів. Призведе до збільшення тарифів клірингових установ

3449 від 21.10.2013

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо удосконалення режиму оподаткування та стимулювання інвестиційних процесів)

Дзензерський Д.В.

VII скл.

Підтримує

Ліквідація акцизного податку на операції з цінними паперами та деривативами

4118а від 18.06.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» (щодо оподаткування дивідендів)

Донець Т.А.

VII скл.

Підтримує.

Передбачає відтермінування введення прогресивної шкали оподаткування дивідендів податком на доходи фізичних осіб на період до 01 січня 2016 року

4147а від 20.06.2014

Проект Закону про внесення змін до статей 168.4.3 та 168.4.4. Податкового кодексу України (щодо особливостей сплати податковим агентом податку на доходи фізичних осіб)

Литвин В.М.

та ін. народні депутати України VII скл.

Не підтримує.

На практиці прийняття такого проекту ускладнить адміністрування податку, тому що податковий агент вимушений буде сплачувати податок не до того бюджету, на обліку якого стоїть такий податковий агент, а до бюджету, на обліку якого стоїть платник податків.

4376 від 06.03.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо удосконалення оподаткування операцій з цінними паперами та деривативами)

Долженков О.В.

Народний депутат України VII скл.

Підтримує.

Пропонується внести зміни, відповідно до яких від'ємне значення фінансового результату за операціями з цінними паперами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі, переноситься у зменшення загального фінансового результату за такими операціями в наступних звітних періодах до повного погашення.

Пропонується виключити пункт, відповідно до якого від’ємний фінансовий результат за операціями з цінними паперами, сформований станом на 1 січня 2014 року, не враховується при визначенні фінансового результату за операціями з цінними паперами за результатами звітних (податкових) періодів 2014 року.

4382 від 07.03.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо впорядкування проведення контролюючими органами податкових перевірок та зустрічних звірок)

Долженков О.В.

Воропаєв Ю.М.

Народні депутати України VII скл.

Підтримує.

Законопроектом пропонується виключити з Податкового кодексу України документальні невиїзні перевірки та зустрічні звірки, які призводять до суттєвого адміністративного навантаження на платників податків через їх можливе дублювання та через їх велику кількість.

4486 від 19.03.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо удосконалення адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів)

Долженков О.В.

Народний депутат України VII скл.

Підтримує.

Законопроектом пропонується:

- визначити випадки, з настанням яких контролюючий орган набуває прав на звернення до суду щодо зупинення видаткових операцій платника податків;

- передбачити обов’язок контролюючого органу реєструвати у Міністерстві юстиції України узагальнюючі податкові консультації і т.д.

4548 від 25.03.2014

Проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів (щодо операцій з векселями)

Ар’єв В.І.

Народний депутат України VII скл.

Не підтримує.

Зазначений законопроект передбачає звільнення від акцизного податку операцій з векселями (в тому числі фінансовими векселями). ПАРД виступає за повну відміну акцизного податку та скасування норм законодавства про запровадження фінансових векселів.

 

4636 від 04.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо особливостей оподаткування операцій з торгівлі цінними паперами)

Долженков О.В.

Народний депутат України VII скл.

Підтримує.

Пропонується: позитивні фінансові результати від операцій з торгівлі цінними паперами, які перебувають та не перебувають в обігу на організованому фондовому ринку, з урахування відповідних показників від’ємного значення по вказаним операціям за наслідками минулих звітних податкових періодів включити до складу доходів, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, в загальному порядку за ставкою 18%.

4664 від 09.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування дивідендів)

Хомутиннік В.Ю.

Народний депутат України VII скл.

Підтримує.

Законопроектом вносяться зміни до підпункту 170.5.3 пункту 170.5 статті 170 Податкового кодексу України, якими продовжується у ІІ півріччі 2014 року і в подальшому застосування ставки 5% при оподаткуванні податком на доходи фізичних осіб дивідендів.

4855 від 13.05.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення умов для детенізації економіки та створення сприятливого інвестиційного клімату)

Опанащенко М.В.

Народний депутат України VII скл.

Не підтримує.

Експерти оцінюють цей законопроект як «далекий від життя» і нереальний для впровадження. Крім того, цей законопроект не передбачає скасування акцизного податку на операції з цінними паперами і деривативами.

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ФІНАНСІВ ТА БАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

№, дата

Назва, стадія розгляду

Ким внесений

Позиція ПАРД/АФП

2072 від 23.01.2013

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо емісії цінних паперів (друге читання)

Кабінет Міністрів України

Підтримує

Враховано по суті раніше надані пропозиції щодо погодження значних правочинів емітента у разі дефолту, щодо недоцільності покладення на андеррайтера субсидіарної відповідальності (поряд з емітентом та аудитором) за шкоду, заподіяну інвестору.

2306а від 17.06.2013

Проект Закону про електронну комерцію

(друге читання)

Бєлькова О.В.

Агафонова Н.В. Риженков О.М

та інші народні депутати України VII скл.

Підтримує

ПАРД/АФП, ПФТС пропонують доповнити частину 4 статті 1 Закон України «Про електронну комерцію» додатковим виключенням, яке дозволить не розповсюджувати його дію на укладення правочинів щодо цінних паперів та інших фінансових інструментів.

2700 від 03.04.2103

Проект Закону про заборону фінансових пірамід в Україні

(друге читання)

Кабінет Міністрів України

Не підтримує

В результаті застосування на практиці визначення фінансової піраміди є небезпека, що будь-яка господарська діяльність, що включає в себе операції з фінансовими активами, але здійснюється не фінансовою установою, може бути визнана фінансовою пірамідою.

3132 від 28.08.2013

Проект Закону про Фонд гарантування вкладів та інвестицій фізичних осіб

Ар’єв В.І.

Народний депутат України VII скл.

Не підтримує,

але вважає, що норми законопроекту можуть бути використані при доопрацюванні законопроекту, що розробляється НКЦПФР разом з ПАРД

3144 від 29.08.2013

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо упорядкування адміністративних послуг, які надаються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку

Святаш Д.В.

Народний депутат України VII скл.

Підтримує.

Уточнюється перелік повноважень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, який міститься у Законі України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», та приводиться у відповідність до повноважень НКЦПФР, які містяться в інших законах.

3166 від 03.09.2013

Проект Закону про внесення змін до статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (щодо удосконалення процедур стягнення штрафів, накладених за порушення законодавства)

Блавацький М.В.

Народний депутат України VII скл.

Не підтримує,

Передбачає стягнення штрафів без рішення суду. Навпаки, мають бути внесені такі зміни: скасований штраф «за несвоєчасне подання інформації», при першому або незначному порушенні мають бути встановлені адекватні розміри штрафів.

4132 від 12.02.2014

 

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення законодавчо установлених протиріч між різними актами законодавства)

Дзензерський Д.В.

Риженков О.М.

Народні депутати України VII скл.

Підтримує.

Законопроект усуває протиріччя між законами «Про депозитарну систему в Україні» та «Про інститути спільного інвестування».

 

4391а від 04.08.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг

Дзензерський Д.В.

та ін. народні депутати України VII скл.

Підтримує.

Законопроект уточнює визначення основних понять та узгоджує норми законодавства, які стосуються споживачів фінансових послуг.

4524а від 18.08.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо передачі особою, призначеною (обраною) на посаду, належних їй підприємств та корпоративних прав в управління іншій особі

Кабінет Міністрів України

Підтримує.

На виконання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» законопроектом передбачено, що передача підприємств та корпоративних прав може здійснюватись шляхом укладання відповідних договорів на здійснення управління підприємствами та корпоративними правами із суб’єктом підприємницької діяльності або торговцем цінними паперами або компанією з управління активами.

4534а від 22.08.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах

Кабінет Міністрів України

Підтримує

із врахуванням зауважень, висловлених Торговим комітетом ПАРД.



КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ

№, дата

Назва

Ким внесений

Позиція ПАРД/АФП

1174 від 26.12.2012

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо розподілу прибутків акціонерного товариства)

Павловський А.М.

Народний депутат України VII скл.

Не підтримує.

Законопроект передбачає обов’язкову виплату дивідендів та їх мінімальний обсяг. У разі наявності чистого прибутку, не менше ніж 25 відсотків його підлягає обов’язковому розподілу між акціонерами. Такі норми не відповідають європейському законодавству.

2035 від 17.01.2013

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про акціонерні товариства" (щодо зниження кворуму проведення загальних зборів акціонерного товариства з метою забезпечення стабільного інвестиційного режиму в Україні)

Воропаєв Ю.М.

Народний депутат України VII скл.

Підтримує.

Передбачається зниження планки кворуму проведення загальних зборів акціонерного товариства з 60% голосів до не менш як 50 відсотків плюс однієї голосуючої акції.

4383 від 07.03.2014

Проект Закону про внесення змін до статті 30 Закону України "Про акціонерні товариства" (щодо спрощення процедури виплати дивідендів акціонерам)

Воропаєв Ю.М.

Долженков О.В.

Народні депутати України VII скл.

Не підтримує.

Виплата дивідендів через депозитарну систему відповідає інтересам акціонерів, перш за все міноритарних, є більш зручною і дешевою для них, тоді як виплата дивідендів емітентом – в інтересах мажоритарних акціонерів.

4430а від 06.08.2014

Проект Закону про внесення змін до статті 41 Закону України "Про акціонерні товариства" (щодо кворуму загальних зборів акціонерних товариств з мажоритарними корпоративними правами держави)

Ляшко О.В.

Народний депутат України VII скл.

Підтримує.

Законопроект передбачає зниження планки кворуму для проведення загальних зборів акціонерного товариства, у статутному капіталі якого є корпоративні права держави і в якому держава є власником 50 і більше відсотків простих акцій товариства з 60 відсотків до більше ніж 50 відсотків голосуючих акцій.

 

 

Поділитись: