За наслідками розгляду на засіданні Комітету з питань корпоративного управління, емісії та обігу пайових цінних паперів, що відбувся 04 вересня 2014 року, проектів Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення діяльності акціонерних товариств в частині імплементації положень законодавства ЄС» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів» 15 вересня відбулась робоча зустріч з узгодження суперечностей щодо зазначених законопроектів.
Головною суперечністю залишалась відмінність позицій ПАРД/АФП та НКЦПФР щодо скасування переважного права акціонерів на придбання акцій додаткової емісії. Так, ПАРД та АФП протягом двох останніх років на всіх етапах підготовки та проходження Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення діяльності акціонерних товариств» (реєстр. № 2037 від 17.01.2013 р.), який так і не був прийнятий Верховною Радою, виступали проти обмеження переважного права акціонерів на придбання акцій додаткової емісії, мотивуючи це тим, що створюється легальний механізм «розмивання» частки міноритарних акціонерів, оскільки рішення про відмову від переважного права фактично може бути прийнято одним акціонером або групою пов’язаних акціонерів, що володіють мінімум 45% + 1 акція. Зі свого боку, НКЦПФР посилалась на Другу директива Ради ЄС від 13 грудня 1976 р. № 77/91/ЄЕС із змінами та доповненнями, внесеними директивами від 23 листопада 1992 р. № 92/101/ЄЕС та від 6 вересня 2006 р. № 2006/68/ЄС, яка передбачає, що переважне право купівлі акцій може бути обмежене або скасоване за рішенням загальних зборів.
Оцінюючи реальний стан корпоративного управління в України, департамент аналізу, стратегії та розвитку законодавства НКЦПФР запропонував компромісний варіант змін до законодавства, яким передбачається, що переважне право акціонерів на придбання акцій додаткової емісії може бути обмежене або скасоване за рішенням загальних зборів тільки у разі приватного розміщення акцій публічних акціонерних товариств. При цьому, радник юридичної фірми «Саєнко Харенко» Леонід Антоненко запропонував, щоб ця норма стосувалась тільки таких публічних акціонерних товариств, по акціях яких розраховується біржовий курс, а через 2 роки (термін імплементації директив ЄС з корпоративного законодавства) була розповсюджена на всі публічні акціонерні товариства. Ця поправка була сприйнята всіма учасниками робочої групи.
Таким чином, компроміс у цьому важливому питанні був знайдений.