Державна фіскальна служба України в листі від 07.10.2014 р. № 18208/10/28-10-06-2-11 нагадує, що відсутність можливостей у платника податків подати у граничний строк податкові декларації може бути пов'язана з обставинами непереборної сили, підтвердженими документально.
Документальним підтвердженням дії обставин непереборної сили є, зокрема, підтвердження Торгово-промислової палати України про настання обставин непереборної сили на території України, яке видається зазначеним органом на відповідне звернення платника податку.
Детальніше про порядок дій платника щодо продовження термінів подання податкових декларацій ДФСУ повідомляла в своєму листі від 07.07.2014 р. № 16042/7/99-99-19-03-02-17.
Додатково ДФСУ звернула увагу на те, що відповідно до ст. 22 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV зі змінами та доповненнями (далі - ЦКУ) особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є:
1) втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки);
2) доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).
Відповідно до п. 140.3 ст. 140 ПКУ до витрат не включається сума фактичних втрат товарів, крім втрат у межах норм природного убутку чи технічних (виробничих) втрат та витрат із розбалансування природного газу в газорозподільних мережах, що не перевищують розмір, визначений Кабінетом Міністрів України або іншим органом, визначеним законодавством України.
При цьому ДФСУ повідомила, що чинними нормативно-правовими актами не встановлено окремого порядку визначення витрат у зв'язку із проведенням антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.