Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

НКЦПФР: СПФМ може отримувати інформацію про кінцевого вигодоодержувача шляхом складання анкети та/або проведення письмового опитування

ПАРД та АФП отримали відповідь НКЦПФР (лист від 02.12.2014 року №08/03/22345/НК) на свій запит (лист від 14.11.2014 року №0689 та №259-01) щодо порядку встановлення СПФМ відомостей про кінцевих вигодоодержувачів.

 

Так, 25 листопада 2014 року набирає чинності Закон України від 14.10.2014 року № 1701-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» (далі – Закон 1701-VII).

Законом 1701-VII, зокрема, внесено зміни до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» (далі – Закон).

Так, відповідно до змін, під час ідентифікації юридичних осіб як резидентів, так і нерезидентів, суб’єкт первинного фінансового моніторингу (далі – СПФМ) зобов’язаний встановити відомості про кінцевих вигодоодержувачів юридичної особи.

Відповідно до статті 9 Закону суб'єкт первинного фінансового моніторингу відповідно до законодавства зобов'язаний на підставі поданих офіційних документів або засвідчених в установленому порядку їх копій здійснювати ідентифікацію клієнтів, які проводять фінансові операції. Додаткові дані для вивчення клієнта також можуть бути одержані від клієнта, а також з інших джерел, якщо така інформація є публічною (відкритою).

Враховуючи вищевикладене, ПАРД та АФП звернулись до НКЦПФР із запитом щодо того, на підставі яких документів СПФМ повинен встановлювати під час ідентифікації відомості кінцевих вигодоодержувачів юридичної особи.

 

У своїй відповіді НКЦПФР зазначила, що в період з 25 листопада 2014 року до 06 лютого 2015 року включно – до моменту набрання чинності Закону України від 14.10.2014 року №1702-VII «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» - СПФМ зобов’язаний проводити ідентифікацію клієнтів у визначений законом спосіб, зокрема, на підставі таких офіційних документів, як статут товариства, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, інформація про власників значних пакетів (10 відсотків і більше) акцій та ін.. У разі неможливості встановлення кінцевого вигодоодержувача із офіційних документів, СПФМ може отримувати дану інформацію шляхом складання анкети та/або проведення письмового опитування.

Поділитись: