Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

ДФСУ підтверджує можливість врахування понесених до 01.01.2013 року витрат на цінні папери

Державна фіскальна служба України у своєму листі від 13.10.2014 р. № 4983/6/99-99-19-02-02-15 щодо врахування витрат на придбання акцій та корпоративних прав, виражених в іншій, ніж цінні папери, формі, понесених до 01.01.2013 р., повідомляє наступне.

Витрати платника податку на користь продавця або емітента цінних паперів визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від відчуження таких цінних паперів.

Разом з цим нормами п. 31 підрозділу 4 розділу XX Кодексу передбачено, що від'ємний фінансовий результат за операціями з цінними паперами, деривативами, корпоративними правами, випущеними в іншій, ніж цінні папери, формі, сформований станом на 1 січня 2013 року, не враховується при визначенні фінансового результату за операціями з цінними паперами, деривативами, корпоративними правами, випущеними в іншій, ніж цінні папери, формі, в наступних звітних податкових періодах.

При визначенні прибутків/збитків у порядку, передбаченому пп. 153.8 і 153.9 ст. 153 Кодексу, витрати, понесені (нараховані) платниками податків при придбанні цінних паперів, деривативів, корпоративних прав, випущених в іншій, ніж цінні папери, формі до 1 січня 2013 року, враховуються при їх подальшому відчуженні в повному обсязі на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення витрат.

Не підлягають повторному включенню до складу витрат платника податку суми, відображені у складі витрат платника податку, у тому числі в частині амортизації необоротних активів (п. 138.3 ст. 138 Кодексу).

Таким чином, якщо платник податку на прибуток отримав пряму інвестицію у вигляді цінних паперів та корпоративних прав, виражених в іншій, ніж цінні папери, формі (часток), то у разі подальшого відчуження (продажу) таких цінних паперів та корпоративних прав (часток), платник податку на прибуток має право на визнання витрат за цими операціями при визначенні фінансового результату від операцій з продажу та інших способів відчуження таких акцій та корпоративних прав (часток) з урахуванням норм пп. 153.8 та 153.9 ст. 153 Кодексу.

Враховуючи обмеження, встановлені п. 31 підрозділу 4 розділу XX Кодексу, при визначенні фінансового результату від операцій з цінними паперами та вираженими в іншій, ніж цінні папери, формі корпоративними правами платник податку має право у разі відчуження після 01.01.2013 р. цінних паперів та виражених в іншій, ніж цінні папери, формі, корпоративних прав, враховувати понесені до 01.01.2013 р. витрати на їх придбання в частині витрат, за рахунок яких виникло від'ємне значення фінансового результату від таких операцій станом на 01.01.2013 р.

Поділитись: