Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

НКЦПФР: викуп АТ розміщених ним акцій та придбання частки учасника ТОВ не є набуттям істотної участі фінансової установи

Відповідно до ч. 5 ст. 9 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» від 12.07.2001 року (надалі – Закон) юридична чи фізична особа, яка має намір набути істотної участі у фінансовій установі (крім корпоративного інвестиційного фонду) або збільшити її таким чином, що зазначена особа буде прямо чи опосередковано володіти або контролювати 10, 25, 50 і 75 відсотків статутного (складеного) капіталу такої фінансової установи чи права голосу придбаних акцій (часток) в органах фінансової установи, зобов'язана отримати письмове погодження органу, який здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг, якщо інше не передбачено законами з питань регулювання окремих ринків фінансових послуг.

При цьому, істотною участю, відповідно до п. 8) ч. 1 ст. 6 Закону є пряме та опосередковане, самостійне або спільно з іншими особами володіння 10 і більше відсотками статутного (складеного) капіталу або права голосу придбаних акцій (часток) юридичної особи або незалежна від формального володіння можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи.

В той же час, Законом не визначено питання щодо необхідності погодження набуття істотної участі у фінансовій установі самою фінансовою установою у разі викупу акцій власного випуску або частини у статутному капіталі у розмірі, що становить 10 і більше відсотків від статутного капіталу. У зв’язку з цим ПАРД звернулася до НКЦПФР з проханням роз’яснити питання необхідності погодження набуття істотної участі у зазначеному випадку.

НКЦПФР в своєму листі від 17.09.2013 № 14/04/18774/НК (скан-копія додається) відмічає, що при викупі акцій акціонерного товариства або частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю у розмірі 10 і більше відсотків статутного капіталу розподіл прибутку, голосування та визначення кворуму у вищому органі управління даних суб’єктів господарювання відбувається без урахування викуплених акцій та часток до моменту їх подальшої реалізації або анулювання. Отже, зазначені суб’єкти господарювання не мають можливості впливу на їх діяльність в межах викуплених власних акцій та часток.

З огляду на вищезазначене, НКЦПФР робить висновок про те, що викуп акціонерним товариством розміщених ним акцій та придбання частки учасника товариством з обмеженою відповідальністю не є набуттям істотної участі у фінансовій установі.

 

Поділитись: