23.01.2015 року представники ПАРД&АФП взяли участь у робочій зустрічі з питань впровадження в експлуатацію програмного комплексу «Ліцензійний реєстр професійних учасників фондового ринку».
За результатами робочої зустрічі повідомляємо наступне.
НКЦПФР планує завершити доопрацювання та тестування програмного продукту орієнтовно до 1 березня 2015 року. Після завершення всіх робіт Комісія планує звернутись до професійних учасників листом з проханням завершити внесення всієї необхідної інформації про ліцензіата до реєстру (включаючи інформацію, що подавалась при отриманні або підтвердженні безстрокової ліцензії, а також всі зміни, що відбулись після отримання ліцензії у хронологічному порядку). Також розглядається можливість затвердження нормативно-правового акту, яким будуть встановлені граничні терміни внесення інформації до системи. Слід зазначити, що внести необхідну інформацію повинні всі професійні учасники, включаючи тих, які подали заяву на отримання безстрокової ліцензії до дати набрання чинності новим Порядком та умовами видачі ліцензії (тобто до 05.07.2013).
ПАРД та АФП висловили зауваження до роботи програмного продукту, що були направлені до Асоціацій професійними учасниками. Представники Комісії зафіксували їх та запевнили, що зауваження будуть опрацьовані та недоліки будуть усунені до завершення періоду тестової експлуатації. При цьому, завертаємо Вашу увагу на те, що система постійно доопрацьовується, тому просимо вас у разі виявлення нових помилок або невідповідностей, повідомляти про це ПАРД та АФП.
Для внесення до Ліцензійного реєстру інформації про ліцензіата перш за все необхідно зареєструвати професійного учасника в системі. Інструкція щодо реєстрації в програмно-технічному комплексі доступна за посиланням. Звертаємо Вашу увагу на те, що дана система має зв'язок з базою даних про сертифікованих фахівців, тому важливо уникати використання для реєстрації e-mail адреси фізичної особи – сертифікованого фахівця. Рекомендуємо для цілей реєстрації використовувати e-mail юридичної особи, що не прив’язаний до конкретного співробітника.
Якщо професійний учасник фондового ринку поєднує депозитарну діяльність депозитарної установи з діяльністю з торгівлі цінними паперами, то реєстрації в даній системі підлягає саме юридична особа, тобто створюється лише один власний кабінет ліцензіата, в якому відображається інформація про всі діючі ліцензії та будуть доступні для заповнення форми, в яких інформація для депозитарної установи та торговця цінними паперами відрізняється.
Після заповнення реєстраційних даних юридичної особи та додатків перелік діючих ліцензій в системі автоматично не відображається. Для того, щоб додати інформацію про ліцензії необхідно заповнити форму «Заяви про видачу ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів)». Звертаємо Вашу увагу, що для заповнення цієї форми, система вимагає спочатку внести всю необхідну інформацію про ліцензіата.
У зв’язку з цим, рекомендуємо послідовно вносити до Ліцензійного реєстру інформацію про ліцензіата. Наприклад, спочатку заповнити всі додатки, передбачені для отримання ліцензії з депозитарної діяльності депозитарної установи, після цього заповнити форму «Заяви про видачу ліцензії» та відправити до Комісії за допомогою даної системи. Комісія акцептує цю заявку та вносить до системи реквізити діючої ліцензії депозитарної установи. Далі необхідно заповнити всі додатки, передбачені для отримання ліцензії з торгівлі цінними паперами, подати в системі заявку на внесення до системи інформації про ліцензію з торгівлі. Після акцепту Комісією цієї заявки в системі з’явиться інформація про всі ліцензії, а також будуть доступні для внесення змін додатки, що відрізняються для депозитарної установи та торговця цінними паперами. Порядок внесення до системи інформації про ДУ або ТЦП визначається професійним учасником на власний розсуд.
Варто також враховувати, що додатки пов’язані між собою. Тому важливо вносити інформацію до системи послідовно за порядком, передбаченим програмно-технічним комплексом. Наприклад, не заповнивши додатки 4, 5 та 6, перейти до заповнення додатку 9 неможливо. В той же час, в реєстраційних даних професійного учасника є можливість обрати ознаку банку. Якщо професійний учасник є банком, то система не вимагає заповнення анкет ділової репутації, заповнюється лише обмежений обсяг інформації щодо власників з істотною участю.