Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Щодо порядку проведення депозитарними установами операцій спадкування (подільна, неподільна кількість цінних паперів)

Звертаємо Вашу увагу, що Рішенням НКЦПФР від 25.11.2014 року №1575 (набрало чинності 13.01.2015 року) було внесено зміни до Положення про провадження депозитарної діяльності, зокрема, щодо порядку проведення операцій спадкування.

Так, за ініціативою ПАРД&АФП Змінами доповнено перелік документів, на підставі яких може проводитись операція спадкування, договором (правочином) про поділ спадкового майна між спадкоємцями. За наявності відповідного договору (правочину) депозитарна установа проводить депозитарні операції, пов’язані із спадкуванням цінних паперів, відповідно до кількості цінних паперів, зазначеної в такому договорі.

Наявність відповідної норми законодавства дозволяє вирішити проблеми проведення операцій спадкування неподільної кількості цінних паперів та проведення операцій за свідоцтвом про право на спадщину, у якому нотаріусом зазначено лише частку(1/2, 2/3 і т. д.), що спадкується особою, без визначення скільки саме цінних паперів у кількісному виразі (2 акції, 4 акції і т.д.) належить спадкоємцям.

Окрім того, Положення про провадження депозитарної діяльності доповнено нормами щодо особливостей проведення операцій спадкування на рахунку співвласників.

З детальними відповідями ПАРД&АФП на найбільш поширені питання щодо порядку проведення депозитарним установами операцій спадкування Ви можете ознайомитесь у розділі сайту Консультації (вкладка на стартовій сторінці).

Поділитись: