- цінними паперами власного випуску;
- акціями того емітента, у якого він безпосередньо або побічно володіє майном у розмірі понад п'ять відсотків статутного капіталу.
Аналогічне обмеження встановлено також на рівні підзаконного акту Комісії. Відповідно до пп. «к» п. 16 розділу XIV Правил (умов) здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами: брокерської діяльності, дилерської діяльності, андеррайтингу, управління цінними паперами, затверджених рішенням ДКЦПФР від 12 грудня 2006 року № 1449, торговець цінними паперами не має права при проведенні посередницької діяльності (брокерської діяльності, діяльності з управління цінними паперами) здійснювати торгівлю акціями того емітента, у якому він безпосередньо або побічно володіє майном у розмірі понад п'ять відсотків статутного капіталу.
У зв’язку з тим, що законодавство України не містить визначення поняття «побічне володіння», а поняття «володіння майном» є значно ширшим, аніж лише володіння акціями емітента, Асоціація за пропозицією професійних учасників направила до НКЦПФР звернення з проханням роз’яснити порядок застосування вказаної норми на практиці.
Про отримання відповіді НКЦПФР буде повідомлено на веб-сайті ПАРД&АФП.