На засіданні Комітету з питань стратегії розвитку та економічного аналізу фондового ринку НКЦПФР, яке відбулось 07.04.2015 року, висловлена позиція ПАРД&АФП щодо проекту Комплексної програми розвитку фінансового ринку України на 2015-2020 роки, опублікованого на сайті НКЦПФР.
Стосовно основної частини Програми внесені наступні пропозиції:
1. Поміняти місцями ІІ і І розділи, оскільки логічно, що аналіз тенденцій розвитку та поточного стану фінансового ринку України має передувати визначенню мети та напрямів реформ.
2. Додати до напряму В «Забезпечення фінансової стабільності та динамічного розвитку фінансового ринку» блок задач «Лібералізація валютного регулювання».
3. У напрямі С «Розбудова інституційної спроможності регуляторів фінансового ринку» об’єднати блоки задач 2 і 3, виклавши їх як блок задач 2 у такій редакції «Підвищення організаційної ефективності регуляторів та покращення організації їх роботи».
4. У напрямі С блок задач 3 викласти у такій редакції «Дерегуляція фінансового ринку та антикорупційні заходи».
5. У напрямі С додати блок задач 5 «Розвиток саморегулювання на фінансових ринках».
6. Ключовий показник «Рейтинг Світового банку за рівнем капіталізації лістингових компаній» занімити показником «Рівень капіталізації лістингових компаній у відсотках до ВВП».
7. Ключовий показник «Рейтинг Світового банку за обсягом торгів на фондового ринку» замінити показником «Відношення довгих грошей (активів публічних ІСІ, пенсійних заощаджень населення, технічних резервів страховиків) до ВВП».
Стосовно Додатка 1 до Програми висловлена позиція, що цей документ вимагає суттєвого доопрацювання і наразі не може бути предметом обговорення, оскільки:
- дії, які виписані у відповідній колонці, як правило, є не діями, а побажаннями зробити щось краще (наприклад, посилити роль облікової ставки, посилити співпрацю регуляторів, урегулювати діяльність посередників тощо);
- кожна дія має закінчуватись результатом (продуктом), який повинен бути визначений в окремій колонці;
- дії, що передбачають аналіз, завершуються тільки проміжним результатом, за яким має бути визначений кінцевий результат;
- дії не можуть передбачати в якості результату нових планів чи програм.
ПАРД&АФП пропонують розробити Додаток 3 до основної частини Програми «План пріоритетних реформ у фінансовому секторі до кінця 2015 року».
ПАРД&АФП звертають увагу, що схвалена Указом Президента України від 12 січня 2015 року № 5/2015 «Стратегія сталого розвитку "Україна - 2020" серед 62 реформ та програм розвитку держави передбачає не тільки реформу фінансового сектору, але й окремо реформу ринку капіталу, провідником якої має стати Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.