Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Законопроект, який передбачає врегулювання права на squeeze-out та sell-out, внесений до ВР України

На розгляд Верховної Ради України внесений проект закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах" (реєстр. № 2302а від 06.07.2015).

 

Законопроект ще у березні обговорювався на засіданнях комітетів НКЦПФР за участю народних депутатів України.

ПАРД&АФП концептуально підтримала законопроект, але висловила до нього ряд зауважень.

 

Законопроект передбачає такі основні новації:

– доповнення Закону України "Про акціонерні товариства" новими статтями 651 "Придбання акцій публічного акціонерного товариства за наслідками придбання контрольного пакета акцій або значного контрольного пакету акцій", 652 "Обов’язковий продаж простих акцій акціонерами на вимогу особи (осіб, що діють спільно), яка є власником 95 і більше відсотків простих акцій", 653 "Обов'язкове придбання особою (особами, що діють спільно), яка є власником 95 і більше відсотків простих акцій акціонерного товариства акцій на вимогу акціонерів" та 654 "Наслідки недотримання вимог щодо виконання обов’язків власником контрольного пакета акцій або значного контрольного пакету акцій або пакету акцій у розмірі 95 і більше відсотків акцій товариства";

– внесення змін до статті 2 Закону України "Про акціонерні товариства" доповнення глосарію термінами "значний контрольний пакет" (пакет у розмірі 75 і більше відсотків простих акцій публічного акціонерного товариства) та "опосередковане набуття права власності", а також використання терміну "контроль" у значенні, наведеному в Законі України "Про захист економічної конкуренції".

– внесення змін до статей 39-42 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" щодо необхідності розкриття інформації про зміну власників акцій, яким належить 5 і більше відсотків простих акцій публічного акціонерного товариства, про набуття особою пакету акцій у розмірі 50 і більше відсотків або 75 і більше відсотків або 95 і більше відсотків акцій товариства, а також інформації про таких власників акцій.

Ціною обов’язкового придбання акцій визначається найбільша з наступних:

ринкова вартість, визначена відповідно до статті 8 Закону України «Про акціонерні товариства», станом на день, що передує дню отримання від акціонера письмової вимоги про обов’язкове придбання акцій (ринкова вартість емісійних цінних паперів, що перебувають в обігу на фондових біржах, визначається як середній біржовий курс таких цінних паперів на відповідній фондовій біржі, розрахований такою фондовою біржею за останні три місяці їх обігу, що передують дню, станом на який визначається ринкова вартість таких цінних паперів; емісійних, що не перебувають в обігу на фондових біржах, та неемісійних – визначається незалежним оцінювачем майна);

найвища ціна акції, за якою особа (особи, що діють спільно), яка є власником 95 і більше відсотків простих акцій акціонерного товариства, прямо або опосередковано придбала акції цього товариства протягом дванадцяти місяців, що передують дню набуття особою (особами, що діють спільно) права власності на 95 і більше відсотків простих акцій товариства включно з днем набуття.

До статті 8 Закону України "Про акціонерні товариства" вноситься доповнення в частині не застосування вимоги абзацу другого частини третьої цієї статті у випадку визначення ринкової вартості акцій для цілей статей 65-653 цього Закону України (не застосовується норма: затверджена наглядовою радою або загальними зборами акціонерів вартість майна не може відрізнятися більше ніж на 10 відсотків від вартості, визначеної оцінювачем).

Прийняття закону, який передбачає врегулювання процедур squeeze-out та sell-out, передбачено Коаліційною угодою.

Оскільки законопроект № 2302а внесли народні депутати, що представляють всі основні фракції Коаліції: В.Ю. Пташник (Самопоміч), Ю.І. Соловей (БПП), А.С. Євлахов (БПП), С.О. Фаєрмарк (Народний фронт), А.І. Шкрум (Батьківщина), Б.М. Матківський (БПП), А.В. Журжій (Самопоміч), можна сподіватись на його щонайшвидше ухвалення.

Поділитись: