Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Відповіді на запитання членів ПАРД&АФП за результатами засідання податкового комітету Громадської ради при ДФСУ

31 липня відбулось засідання Комітету з питань податкової політики Громадської ради при ДФС України, на якому були присутні більш як 30 експертів та податкових консультантів, а також представники ДФСУ: Сергій Наумов, заступник директора Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб, Олексій Задорожній, начальник управління методології податку на прибуток підприємств, Станіслав Бескидевич, заступник начальника управління податку на прибуток підприємств.

 

З обговорюваних питань, які ПАРД&АФП виносили на обговорення, позиція ДФСУ звелась до наступного:

1. Хто є податковим агентом (податок з доходу фізичної особи та військовий збір) при виплаті процентів та сум при погашенні облігацій внутрішньої державної позики, в т.ч. номінованих в іноземній валюті?

ДФС України не може однозначно відповісти на це питання, оскільки Податковим кодексом не передбачено виконання депозитарними установами функцій податкового агента, але зацікавлена у надходженні коштів до державного бюджету якомога скоріше. Тому ДФС України буде рекомендувати депозитарним установам виконувати функції податкового агента.

 

2. Як має розраховуватись база оподаткування для розрахунку військового збору при виплаті процентів за облігаціями внутрішньої державної позики, номінованих в іноземній валюті?

ДФС України: базою оподаткування військовим збором доходу фізичної особи у вигляді процентів, отриманих в іноземній валюті, є  дохід, перерахований у гривню за валютним курсом Національного банку України, що діє на дату нарахування  такого доходу. 


3. Фінансовий результат до оподаткування збільшується суму уцінки цінних паперів, що перевищує суму раніше проведеної дооцінки таких цінних паперів (п. 141.2.1 ПК). Який період охоплює раніше проведена дооцінка цінних паперів?

Весь період до 1 січня 2015 року.


4. Рядок 03 додатка «Цінні папери» у проекті наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств має назву "Від'ємне значення фінансового результату за операціями з цінними паперами попереднього звітного року". Чи не правильніше буде замінити слова «звітного року» на слова «звітних років»?

Ні, тому що значення попереднього звітного року є накопичувальною сумою за всі попередні роки. Якщо написати «звітних років», може виникнути подвійний розрахунок.

 

За результатами обговорення вищезазанчених питань ДФСУ розмістить відповіді у Загальнодоступному інформаційному ресурсі або надасть відповідь на запит Громадської ради.

Поділитись: