Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

ПАРД&АФП отримали відповідь Нацбанку щодо тарифів на депозитарні послуги щодо обслуговування державних та муніципальних цінних паперів

ПАРД&АФП своїм листом звертались до Національного банку України з проханням переглянути тарифи на депозитарні послуги щодо зберігання цінних паперів, які надаються Національним банком України депозитарним установам. Зокрема, Асоціація пропонувала встановити обмеження щодо максимальної суми плати за зберігання цінних паперів на рахунку депозитарної установи.

 

Так, тарифи Національного банку України передбачають оплату за зберігання одного цінного папера протягом дня на рахунку депозитарної установи та складають від 0,00057 грн.  до 0,00051 грн. за один цінний папір протягом дня.

При цьому тарифи за зберігання цінних паперів Національним банком України на рахунку депозитарної установи не містять обмежень щодо максимальної суми оплати.

У зв’язку з цим, розмір плати за зберігання цінних паперів на рахунку для депозитарних установ, що обліковують значні пакети цінних паперів, в деяких випадках перевищує 100 000 грн. в місяць.

 

Таким чином діючі на сьогодні тарифи на депозитарні послуги Національного банку України щодо зберігання цінних паперів не тільки створюють значне фінансове навантаження на депозитарні установи в умовах економічної кризи, а й суттєво збільшують тарифи на оплату послуг депозитарної установи для її клієнтів. Адже при формуванні тарифу на депозитарні послуги депозитарні установи включають до тарифу суму фактично понесених витрат за зберігання цінних паперів, які сплачуються депозитарію.

ПАРД&АФП вважають, що тарифи на депозитарні послуги мають бути економічно обґрунтованими та не створювати надмірне фінансове навантаження для споживачів таких послуг.

 

У своєму листі  Національний банк України повідомив, що у разі встановлення обмежень щодо розміру плати за зберігання цінних паперів шляхом визначення максимальної суми, кілька великих банків отримають фінансові переваги на ринку депозитарних послуг. Однією із таких переваг є можливість установлювати для своїх клієнтів тарифи за зберігання цінних паперів, нижчими від тарифів конкурентів - депозитарних установ, які преференції не отримають. У зв’язку з цим, на думку Національного банку України, просте обмеження тарифів суперечить принципам прозорості, рівності і справедливості.

Разом з тим, Національним банк України повідомив, що під час перегляду тарифів на послуги (операції), що надаються (здійснюються) Національним банком як депозитарієм, який планується здійснити за підсумками поточного року, урахує звернення ПАРД&АФП та визначить тарифи на послуги зі зберігання цінних паперів шляхом оптимізації тарифної сітки і запровадження нових тарифних інтервалів та з дотриманням принципу прозорості і справедливості ціноутворення – пропорційно обсягам наданих послуг.


Із запитом ПАРД&АФП та відповіддю НБУ можна ознайомитися за посиланням.


Поділитись: