Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Затверджено новий порядок подання фінансовими установами повідомлень про відкриття/закриття рахунків до контролюючих органів

Наказом від 18.08.2015 року №721 Міністерство фінансів України затвердило новий Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів.

Після набрання чинності вказаним наказом Міністерства фінансів України визнається таким, що втратив чинність попередній Порядок, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 26.12.2013 року №853.

 

До нового Порядку внесено норми щодо приведення його у відповідність до змін до статті 69 Податкового кодексу України, внесених Законом України від 21.04.2015 року №344-VIII.

Нагадуємо, що відповідно до вказаних змін скорочено строк надання банками та іншими фінансовими установами повідомлень про відкриття або закриття рахунка платника податків-юридичної особи чи самозайнятої фізичної особи до контролюючого органу, в якому обліковується платник податків. Так, депозитарна установа починаючи з 14.05.2015 року зобов’язана направляти повідомлення про відкриття або закриття рахунка у день відкриття/закриття рахунка.

Також встановлено, що якщо контролюючий орган протягом наступного робочого дня після отримання повідомлення від фінансової установи не направив повідомлення про відмову у взятті рахунка на облік, такий рахунок вважається взятим на облік у контролюючому органі за мовчазною згодою - у час та дату отримання фінансовою установою повідомлення (квитанції) контролюючого органу про підтвердження факту прийняття повідомлення до оброблення згідно з порядком подання повідомлень. Відповідно, видаткові операції за рахунком платника податків можуть проводитись з дати отримання повідомлення контролюючого органу про взяття рахунка на облік або з дати, визначеної як дата взяття на облік за мовчазною згодою.

 

Окрім того, у новому Порядку враховані пропозиції ПАРД&АФП та включено норму про те, що дія цього Порядку не поширюється на депозитарні установи при відкритті ними рахунків у цінних паперах власникам для обліку прав на належні цим власникам дематеріалізовані цінні папери відповідно до договорів з емітентами цих цінних паперів про відкриття/обслуговування рахунків у цінних паперах власників. Зобов'язання, передбачені статтею 69 глави 6 розділу II Кодексу, мають бути виконані депозитарною установою у разі звернення осіб, зазначених у цій статті, в день укладання ними договору про обслуговування рахунка у цінних паперах.

Необхідність внесення відповідних змін обумовлена неможливістю виконання депозитарними установами при відкритті рахунку обов’язку, визначеного статтею 69 глави 6 розділу ІІ Кодексу, у випадку, коли рахунок відкривається особі на підставі договору з емітентом при зміні депозитарної установи за дематеріалізованим випуском цінних паперів, а також у випадку відкриття відповідних рахунків депозитарною установою-правонаступником за договором з депозитарною установою, яка припиняє провадження депозитарної діяльності. Адже у вказаних випадках відсутні прямі договірні відносини між депозитарною установою, яка відкриває рахунок, та власником цінних паперів, а також, відповідно, відсутня повна та необхідна інформація про власника, у тому числі щодо перебування на обліку в контролюючому органі.

 

Наказ Міністерства фінансів України набирає чинності через два місяці з дня його офіційного опублікування.

Поділитись: