Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Дослідження Investor Relations Agency показало, що банки України не відповідають стандартам корпоративного управління у публічних акціонерних товариствах

12 жовтня відбувся Круглий стіл «Корпоративне управління як інструмент відновлення довіри та протидії корупції у банківській системі», в якому взяли участь Голова НКЦПФР Т.Хромаєв, заступник Голови НБУ В.Рашкован, Голова наглядової ради НДУ Р.Сульжик, представники Національної Ради Реформ, Громадянської Платформи Нова Країна, комерційних банків, професійних асоціацій, включаючи ПАРД.

В межах засідання круглого столу відбулась презентація дослідження «Система корпоративного управління в банках України: минуле, сьогодення, майбутнє» (О. Параскева, Investor Relations Agency ).

Аналіз систем корпоративного управління в банках дав наступні результати:

  1. У більшості банків немає посади корпоративного секретаря ( у банках І групи такі посади є тільки у 54% банків, ІІ групи – 36%). В іноземних банках – 38%, українських банках – 40%. Відсоток 54% досягається за рахунок державних банків – 75%. Банки, хоча вони всі є публічними акціонерними товариствами, не бачать необхідності у такій посаді. Акції лише 2 банків реально торгуються на біржах.
  2. Кодекс корпоративного управління є лише у  38% банків І групи і 50% банків  ІІ групи. При цьому банки з іноземним капіталом не стали локомотивами впровадження міжнародних стандартів корпоративного управління: лише 38% таких банків мають Кодекс корпоративного управління, тоді як в українських банках цей відсоток вище – 60%.
  3. Кодекс професійної етики мають лише 38% банків І групи і 21% банків  ІІ групи. Заступник Голови НБУ В.Рашкован запропонував створювати СРО банківських працівників, які будуть займатись сертифікацією спеціалістів, включаючи контроль за виконанням норм кодексу етики.
  4. Наглядові ради банків працюють формально і захищають інтереси мажоритарних акціонерів. У 70% банків члени наглядових рад працюють без оплати.
  5. Інститут незалежних директорів у банках почав запроваджуватись із січня 2015 року і поки що не став інструментом захисту прав міноритарних акціонерів.

 

За результатами дослідження НБУ та НКЦПФР надані рекомендації щодо покращання стану корпоративного управління в банках.

Поділитись: