Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

НКЦПФР врахувала зауваження ПАРД&АФП щодо сертифікації фахівців з питань фондового ринку

На офіційному сайті НКЦПФР оприлюднений проект рішення «Про схвалення доопрацьованого проекту рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку «Про внесення змін до рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 13 серпня 2013 року № 1464». Рішенням від 13 серпня 2013 року № 1464 було затверджене Положення про сертифікацію фахівців з питань фондового ринку.

 

Оприлюдненню документу передувало його обговорення на засіданні Комітету з питань стратегії розвитку та економічного аналізу фондового ринку, яке відбулось 25 листопада 2015 року.

Зміни до Положення про сертифікацію фахівців з питань фондового ринку мають технічний характер, однак і тут пропозиції ПАРД&АФП націлені на усунення невиправданих бар’єрів та пов’язаних з цим витрат професійних учасників ринку у зв’язку з сертифікацією фахівців.

Так, у варіанті змін НКЦПФР обов’язковій сертифікації мав підлягати керівник відповідного структурного підрозділу юридичної особи, який здійснює операції щодо цінних паперів. Асоціація ПАРД&АФП уточнила, що це правило не розповсюджується на керівників увипадку, коли відповідний структурний підрозділ входить до складу інших структурних підрозділів юридичної особи, діяльність яких не пов’язана виключно з провадженням професійної діяльності на фондовому ринку.

Також за пропозиціями ПАРД&АФП зменшена кількість документів, що подаються для отримання сертифіката, а копії паспорта та документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків подаються для отримання сертифіката тільки особами, що вперше отримують сертифікат, а особами, що повторно отримують сертифікат, - тільки якщо в зазначених документах відбулись зміни після отримання попереднього сертифіката за будь-яким видом професійної діяльності.

Асоціація ПАРД&АФП не змінила позицію з приводу того, що сертифікація фахівців не притаманна державним органам, зокрема НКЦПФР, а є природньою функцією саморегулівних організацій, однак усвідомлює, що для реалізації цього потрібні зміни до законів України.

Поділитись: