Державна фіскальна служба України опублікувала в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі наступне роз’яснення щодо можливості отримання фінансовою установою посилених сертифікатів відкритих ключів для двох і більше відповідальних посадових осіб, які уповноважені засвідчувати повідомлення про відкриття/закриття рахунків.
Відповідно до п. 1 розд. IV Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.08.2015 N 721 (далі - Порядок), обмін інформацією щодо відкриття/закриття рахунків платників податків в електронному вигляді між Державною фіскальною службою (далі - ДФС) та фінансовими установами здійснюється шляхом обміну електронними документами. Один електронний документ може містити інформацію щодо:
одного або декількох однотипних електронних повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у фінансовій установі (далі - Файл повідомлень);
одного або декількох однотипних електронних повідомлень-відповідей про взяття/відмову у взятті на облік у контролюючих органах рахунків платників податків, відкритих у фінансовій установі (далі - Файл-відповідь);
результатів приймання та перевірки зазначених файлів (далі - квитанції).
Якщо Файл повідомлень містить повідомлення про відкриття рахунка платника податків у фінансовій установі, яке прийняте ДФС до оброблення, на таке повідомлення надається відповідь у вигляді пакета файлів, що містить Файл-відповідь та квитанцію про приймання до оброблення Файла повідомлень.
Фінансова установа для обміну документами з ДФС повинна, зокрема, мати чинні посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані акредитованим центром сертифікації ключів для двох відповідальних посадових осіб фінансової установи, які внутрішніми розпорядчими документами фінансової установи уповноважені засвідчувати повідомлення про відкриття або закриття рахунків (далі - відповідальні особи), та фінансової установи (печатка фінансової установи). Особисті ключі знаходяться на ключових (електронних) носіях, що зберігаються відповідно до умов договору з акредитованим центром сертифікації ключів (п. 10 розд. IV Порядку).
Підставами для прийняття до оброблення документа є, зокрема, підтвердження електронного цифрового підпису фінансової установи та її відповідальних осіб (п. 11 розд. IV Порядку).
Отже, посилені сертифікати відкритих ключів можуть бути сформовані акредитованим центром сертифікації ключів для двох і більше відповідальних посадових осіб фінансової установи, які внутрішніми розпорядчими документами фінансової установи уповноважені засвідчувати повідомлення про відкриття/закриття рахунків платників податків.