Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Щодо сертифікатів з управління активами для депозитарних установ

ПАРД отримала відповідь НКЦПФР на свій запит щодо необхідності отримання/наявності сертифікату з управління активами для фахівців депозитарної установи, яка обслуговує активи ІСІ та/або ПФ після набрання чинності Рішенням 271.

 

Так, 22 квітня 2016 року, після опублікування в Офіційному віснику України, набрало чинності рішення НКЦПФР від 10 березня 2016 року № 271 «Про внесення змін до рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14 травня 2013 року № 817» (далі – Рішення 271).

Рішенням затверджено Зміни до Порядку та умов видачі ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів), переоформлення ліцензії, видачі дубліката та копії ліцензії (далі – Зміни).

Підпунктом 3 п. 4 Змін з Порядку та видачі ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів), переоформлення ліцензії, видачі дубліката та копії ліцензії, затверджених рішенням НКЦПФР від 14.05.2013 року № 817 (далі – Порядок та умови) виключаються абзац четвертий п. 5 та друге речення п. 6 гл. 4 розд. III, які містили вимоги щодо отримання сертифікату з управління активами для фахівців депозитарної установи, яка обслуговує активи ІСІ та ПФ.

В той же час, відповідно до п. 3 гл. 5 розд. III Порядку та умов керівні посадові особи депозитарної установи (у тому числі банку), його відокремлених підрозділів, яким надані повноваження щодо провадження діяльності із зберігання активів інститутів спільного інвестування, визначені нормативно-правовим актом Комісії щодо сертифікації фахівців з питань фондового ринку, а також фахівці депозитарної установи, її відокремлених та/або спеціалізованих структурних підрозділів, які безпосередньо здійснюють діяльність із зберігання активів інститутів спільного інвестування, повинні бути сертифіковані згідно з таким нормативно-правовим актом Комісії за спеціалізацією "Депозитарна діяльність та діяльність з управління активами" з урахуванням вимог, встановлених пунктами 5 - 7 гл. 4 розд. III Порядку та умов.

Згідно п. 2 гл. 6 розд. III Порядку та умов керівні посадові особи депозитарної установи - банку, її відокремлених підрозділів, яким надані повноваження щодо провадження депозитарної діяльності, а саме діяльності із зберігання активів пенсійних фондів, визначені нормативно-правовим актом Комісії щодо сертифікації фахівців з питань фондового ринку, а також фахівці депозитарної установи, її відокремлених та/або спеціалізованих структурних підрозділів, які безпосередньо здійснюють депозитарну діяльність, а саме діяльність із зберігання активів пенсійних фондів, повинні бути сертифіковані згідно з таким нормативно-правовим актом Комісії за спеціалізацією "Депозитарна діяльність та діяльність з управління активами" з урахуванням вимог, встановлених пунктами 6, 7 гл. 4 розд. III Порядку та умов.

 

НКЦПФР зазначає, що у зв’язку з виключенням абзацу четвертого п. 5 та другого речення п. 6 гл. 4 розд. III Порядку, у профучаснику, який має (або має намір отримати), ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку – депозитарної діяльності, а саме депозитарної діяльності депозитарної установи та діяльності із зберігання активів інститутів спільного інвестування (у разі її наявності або необхідності її отримання) та/або діяльності із зберігання активів пенсійних фондів (за законодавством – для банків), для фахівців депозитарної установи, яка обслуговує активи інститутів спільного інвестування та пенсійних фондів, достатньо мати сертифікат за спеціалізацією «Депозитарна діяльність».

 

З текстами запиту ПАРД та відповіддю НКЦПФР Ви можете ознайомитись в розділі сайту Питання-відповіді для депозитарних установ.

Поділитись: