Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

ДФСУ роз’яснює питання оподаткування доходу нерезидента від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів

Державна фіскальна служба України листом від 15.11.2016 р. N 24549/6/99-99-15-02-02-15надала суб’єкту звернення індивідуальну податкову консультацію щодо оподаткування доходів, отриманих нерезидентом від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів.

Керуючись нормами Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо особливостей  оподаткування (ПДФО) окремих видів діяльності та операцій при здійсненні таких операцій нерезидентами, то відповідно пп. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 ПКУ резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів за ставкою в розмірі 15 відсотків (крім доходів до яких застосовується інша ставка оподаткування, зазначених у пп. 141.4.3 – 141.4.6 п. 141.4 ст. 141 ПКУ).

До таких доходів, у тому числі, відповідно до пп. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 ПКУ, належить:

е) прибуток від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів, деривативів або інших корпоративних прав, визначений відповідно до цього розділу.

Відповідно до пп. 141.2.3 п. 141.2 ст. 141 ПКУ, платники податку окремо визначають загальний фінансовий результат за операціями з продажу або іншого відчуження цінних паперів звітного періоду відповідно до національних або міжнародних стандартів фінансової звітності (*).

Прибуток нерезидента від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів, деривативів або інших корпоративних прав розраховується згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Отже, як висновок, дохід нерезидента від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів підлягає оподаткуванню за ставкою 15 %. Фінансовий результат до оподаткування від  здійснення операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів розраховується окремо на основіведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності суб’єктом господарювання відповідно до застосованої концептуальної основи (Міжнародних стандартів фінансової звітності або Національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку).

Доцільно зазначити, що перелік документів на підставі яких інвесторам здійснюється повернення за кордон іноземних інвестицій, а також доходів, прибутків, інших коштів, одержаних іноземним інвестором від інвестиційної діяльності в Україні, визначено п. 2 глави 3 розділу II Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 10.08.2005 № 281 (зі змінами та доповненнями).

 

(*) - При заповненні податкової декларації з податку на прибуток підприємств, що затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (редакція від 19.08.2016), звернути увагу на Додаток ЦП та на Додаток ПН 23 до рядка ПН. 

Поділитись: