Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

В Комісії обговорили законопроект про підвищення вимог до розкриття інформації та удосконалення вимог до емісії цінних паперів

Учасники засідання Комітету НКЦПФР (Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку) з питань стратегії розвитку та економічного аналізу фондового ринку, яке відбулось 29 листопада 2016 року, обговорили проект Закону України щодо підвищення вимог до розкриття інформації на фондовому ринку та удосконалення вимог до проспектів та порядку емісії цінних паперів».

Своє зауваження до законопроекту висловила ПАРД, яка запропонувала скоротити перелік документів, що подаються до Комісії при авторизації суб‘єкта, який має намір здійснювати діяльність з надання інформаційних послуг (агент з розкриття інформації), якщо такий суб‘єкт вже є професійним учасником фондового ринку. 

Директор департаменту стратегії розвитку фондового ринку НКЦПФР Максим Лібанов зі свого боку зауважив, що можливість подання скороченого переліку документів в такому випадку буде встановлена нормативно-правовими актами Комісії. Крім того, він нагадав присутнім, що іншим законопроектом щодо регульованих ринків і деривативів (реєстраційний номер 3498) встановлена норма, що ліцензіат у випадку отримання другої ліцензії подає лише ті документи, які не подавалися ним при отриманні першої. 

Представник НДУ попросив уточнити в тексті законопроекту норму щодо вибору способів розкриття інформації, що міститься в проспекті цінних паперів, в залежності від вибору типу носія паперового або електронного. Зауваження будуть враховані при доопрацюванні тексту законопроекту.

Фондові біржі ПФТС та «Українська біржа» висловили занепокоєння щодо запровадження в законопроекті норм про Багатосторонні торгівельні системи. Представники бірж попросили представити окремо Концепцію Багатосторонніх торговельних систем, та їх взаємодії з регульованими ринками. 

Інформація  щодо  бачення подальшого розвитку інститутів «регульований ринок» та «багатостороння торговельна система» буде надана членам комітету та іншим представникам додатково.

Нагадаємо, робота над змінами законодавства відбувається на виконання Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом, та з врахуванням рекомендацій технічної місії Міжнародного валютного фонду.


За інформацією сайту НКЦПФР.


Поділитись: