Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Мін’юст надає роз’яснення щодо вчинення неповнолітньою дитиною правочинів з цінними паперами

Професійна асоціація учасників ринків капіталу та деривативів листом звернулась до Міністерства юстиції України стосовно надання офіційних роз’яснень з приводу необхідності отримання дозволу органів опіки і піклування на проведення операцій з цінними паперами від імені малолітніх та неповнолітніх осіб.

Мін’юст зазначає, що цінним папером є документ установленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчує грошове або інше майнове право.

Згідно із статтею 17 ЗУ «Про охорону дитинства» батьки, або особи, що їх замінюють, не мають права без дозволу органу опіки та піклування, від імені малолітньої або неповнолітньої особи, зокрема, укладати договори,  які підлягають нотаріальному посвідченню та /або державній реєстрації та відмовлятися від належних дитині майнових прав.

Відповідно до частини другої ст.177 Сімейного кодексу України, батьки малолітньої дитини не мають права без дозволу органу опіки та піклування вчиняти такі правочини щодо її майнових прав:

  • укладати договори, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, в тому числі договори щодо поділу або обміну житлового будинку, квартири;
  • видавати письмові зобов'язання від імені дитини;
  • відмовлятися від майнових прав дитини.

 

В свою чергу, ПАРД наголошує, що договори на здійснення операцій з цінними паперами, з урахуванням норм чинного законодавства, не підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації.

Також, зазначаємо, що порядок відмови від майнових прав щодо цінних паперів на сьогоднішній день законодавчо не врегульований.

 

Зі скан-копією листів можна ознайомитися у розділі Питання-відповіді

Поділитись: