4 квітня 2017 року відбулось перше установче засідання Робочої групи з розробки проекту стандартної документації, створеної за ініціативи Професійної асоціації учасників ринків капіталу та деривативів та Громадської організації «ЕйСіАй – Україна».
Метою робочої групи є розробка пакету стандартної документації – Генеральної угоди, якою буде встановлено загальні умови, порядок укладення та виконання деривативів поза організаторами торгівлі, що відповідатиме основним положенням найбільш розповсюдженої в світі Генеральної угоди Міжнародної асоціації свопів та деривативів (далі - ISDA). Впровадження в Україні локальної версії Генеральної угоди ISDA дозволить вже на етапі зародження ринку деривативів застосовувати міжнародну практику здійснення операцій з деривативами, що зробить цей ринок більш зрозумілим для міжнародних партнерів.
Можливість укладення позабіржових деривативів на підставі Генеральної угоди передбачається проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів)» за реєстр. № 3498. Цим же законопроектом визначено особливості банкрутства суб’єкта підприємницької діяльності, який є стороною одного або кількох деривативів, укладених відповідно до генеральної угоди (ліквідаційний неттінг). Імплементація до українського законодавства основної термінології та принципів забезпечення виконання деривативів створить передумови для застосування локальної версії Генеральної угоди ISDA в Україні, що використовуватиметься для здійснення операцій між резидентами України.
У першій зустрічі взяли участь представники Асоціацій – ініціаторів, банків (Сітібанк, Приватбанк, Альфа-Банк, ОТП Банк), інвестиційних компаній (Драгон Капітал, Інвестиційний капітал України, Конкорд Капітал, Універ Капітал) юридичних компаній (DLA Piper Ukraine, Baker & McKenzie), агрохолдингів (Кернел та Успіх), а також представники Центрального депозитарію та Розрахункового центру.
Учасники заходу узгодили етапи розробки проекту та запровадження локальної версії Генеральної угоди ISDA в Україні, обговорили питання потенційно затребуваних видів фінансових інструментів та операцій, які доцільно стандартизувати, порядок приєднання до Генеральної угоди та можливість внесення змін сторонами. Також було презентовано бачення ПАРД щодо порядку вирішення спорів за операціями, укладеними відповідно до Генеральної угоди, використовуючи переваги Третейського суду ПАРД.
За результатами зустрічі Асоціація проведе анкетування потенційних вигодоотримувачів від розвитку ринку позабіржових деривативів для формування концепції та структури пакету стандартної документації. Також пропозиція долучитися до цього проекту буде направлена міжнародним фінансовим організаціям.
У разі зацікавленості щодо участі в цій робочій групі пропонуємо звертатися до координатора проекту – Олени Великої (e-mail: [email protected], тел: 286-94-21, внутр. 114).