Національний депозитарій України впроваджує новий сервіс на заміну програмному продукту «НДУ-Звіт» для подання адміністративних даних та інформації учасниками фондового ринку у вигляді електронних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Цей сервіс буде одним з декількох, доступних учасникам ринку, рішень для подачі звітності в НКЦПФР.
Новий сервіс відрізняє реалізація у форматі веб-додатку, а у всьому іншому, на етапі впровадження, він повністю дублює принцип роботи «НДУ-Звіт» - сформований файл звіту report.xml, підписується ЕЦП уповноваженої особи, завіряється електронною печаткою та відправляється до НКЦПФР, відповідь про статус отримання звітності приходить у вигляді електронного документу. Технологічна платформа дозволяє швидко допрацьовувати сервіс у відповідності до потреб користувачів.
«Базою для нового сервісу подання даних став «Кабінет клієнта», який ми розробляємо з початку року і плануємо запустити вже за кілька тижнів. Це новий сучасний підхід, який не потребує установки додаткового програмного забезпечення (крім крипто-провайдера з агентом підпису) і в перспективі об'єднує доступ до всіх сервісів Центрального депозитарію через один веб-ресурс», - пояснює Олександр Овчинніков, начальник Центру інформаційних технологій та технічного забезпечення ПАТ «НДУ».
Перехід на новий сервіс буде проводитись у два етапи: до 23 травня 2017 року відправка звітності буде можливою за одним з варіантів - НДУ-Звіт або новий веб-сервіс, після 23 травня відправка звітності відбуватиметься тільки через веб-сервіс.
Перед початком роботи із новим сервісом подання даних до НКЦПФР, будь ласка, ознайомтесь із інструкцією та зареєструйтесь в «Кабінеті клієнта».
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, в свою, чергу, забезпечила технічну можливість подання до НКЦПФР учасниками фондового ринку адміністративних даних та інформації у вигляді електронних документів за допомогою нового сервісу Національного депозитарію України, розробленого ним на заміну програмному продукту «НДУ-Звіт» і реалізованому у формі веб-додатку.