Меморандум про економічну та фінансову політику, схвалений Радою директорів МВФ 18 грудня 2018 року, містить стратегію, якої планує дотримуватися Україна в 2018-2020 роках, а також конкретні кроки щодо виконання програми. З текстом Меморандуму можна ознайомитись на сайті Економічна Правда за посиланням:
Так, пунктом 14 Меморандуму передбачено:
«14. Крім того, ми будемо рухатися вперед з прийняттям законодавства, яке має вирішальне значення для створення надійного робочого середовища для розвитку наших фінансових ринків.
Для цього:
a. Ми очікуємо, що Верховна Рада прийме закон, який перегляне розподіл повноважень нагляду за різними фінансовими посередниками (Закон "Спліт", № 2413а - структурний маяк) та законодавство, що встановлює повноваження, незалежність та інституційну спроможність Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, що дозволить їй відповідати стандартам IOSCO (№6303) до кінця березня 2019 року.
b. До кінця березня 2019 року у координації зі співробітниками МВФ та Світового банку ми подамо зміни до Закону про банки та банківську діяльність, з метою усунення правових прогалин, виявлених після оцінки нашої регуляторної та наглядової системи для належної практики управління ризиками на відповідність Принципам корпоративного управління для банків Базельского комітету від 2015 року.
c. Нарешті, ми будемо намагатися отримати прийняття декількох законів щодо фінансового сектору, які на цей час розглядаються Верховною Радою, а саме, законів про деривативи та фінансові ринки, захист прав споживачів та грошові перекази до середини 2019 року.»
ПАРД буде ініціювати перед Комітетом Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності питання проведення Парламентських слухань стосовно поточних редакцій законопроектів згаданих у Меморандумі. Охочих взяти участь в обговоренні просимо звертатися: [email protected] або за телефоном (044) 286-94-20