З жовтня місяця цього року ПАРД запроваджує новий інструмент для формування експертних висновків з удосконалення інфраструктури фінансового ринку в Україні.
На заміну раніше діючим комітетам асоціації будуть проходити засідання експертної ради ПАРД. Таке нововведення було внесено для формування експертної позиції професійних учасників фінансового ринку у форматі відкритих засідань, де у кожного представника ринку є можливість запропонувати питання для розгляду та висловити свою експертну думку.
Регулярні відкриті засідання експертної ради дозволяють розширити коло питань, які потребують вирішення, збільшити кількість кваліфікованих учасників в обговореннях та формулюваннях експертної позиції ринку. Тим самим, це стає суттєвим внеском в продуктивність роботи ПАРД та великим кроком до розбудови дійсно ефективно працюючої інфраструктури фінансового ринку.
Як Це буде працювати
На сайті ПАРД буде постійно оновлюватись інформація щодо дати проведення засідань, запропонованих питань на розгляд експертної ради, проводитись голосування, оприлюднюватимуться висновки із засідань та рішення ПАРД стосовно отриманих експертних висновків.
Для того щоб мати можливість висловлювати Вашу експертну позицію та брати участь у відповідних засіданнях необхідно зареєструватися за посиланням.
Приєднатися до участі у роботі експертної ради може будь-який експерт фінансового ринку, як учасник асоціації, так і сторонній фахівець
На установчому засіданні 11 жовтня учасники екпертної ради обрали склад апарату в особі головуючого Олексія Кия, координатора Олександра Климчука, секретаря Дмитра Довбиша, та визначили перелік питань для розгляду на найближчих засіданнях.
Також обговорили, зокрема:
- результати переходу депозитарних установ на нове програмне забезпечення DEPEND Q;
- необхідні зміни до Закону України «Про депозитарну систему України» в рамках законопроекту 9035;
- необхідність відміни норм законодавства щодо КСЗІ депозитарних установ, щодо статусу банку для Розрахункового центру;
- доцільність укладання меморандумів між експертною радою та інфраструктурними елементами та регуляторами фінансових ринків;
- позицію щодо правильного застосування норм Положення про пруденційні нормативи.