19 вересня 2023 року відбулось відкрите для членів ПАРД засідання Комітету з питань фінансового моніторингу ПАРД.
На засіданні були розглянуті, в тому числі, такі питання:
1. Текст проектів довідників ознак підозрілих операцій (діяльності) та видів підозр до наказу Міністерства фінансів України від 04.06.2021 N 322 «Про затвердження порядку обміну інформацією з питань фінансового моніторингу»;
2. Зміни до Положення про здійснення фінансового моніторингу суб'єктами первинного фінансового моніторингу, державне регулювання та нагляд за діяльністю яких здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, передбачені рішеннями НКЦПФР від 06.07.2023 р. N 745, враховуючи зміни, внесені рішенням НКЦПФР від 27.07.2023 р. N 821.
Щодо питання першого вирішено систематизувати пропозиції та зауваження від учасників ринків капіталу – членів ПАРД до проектів довідників ознак підозрілих операцій (діяльності) та видів підозр до наказу Міністерства фінансів України від 04.06.2021 N 322 «Про затвердження порядку обміну інформацією з питань фінансового моніторингу».
У зв’язку з чим, просимо надіслати свої пропозиції на електронну адресу: [email protected] до 15:00 год. 22.09.2023 року.
Нагадуємо, що проекти надіслані разом з матеріалами Комітету всім зареєстрованим на такий комітет учасникам від 18.09.2023 року.
Щодо питання другого порядку денного вирішено направити офіційний запит до НКЦПФР з питаннями, які потребують офіційного роз’яснення регулятора і були висвітленні учасниками Комітету – членами ПАРД на засіданні, зокрема:
- нормативна необхідність СПФМ робити резервні копії з електронних копій документів під час здійснення заходів належної перевірки, в тому числі, дублювати такі документи, які були подані в електронному форматі;
- можливість завірення електронних копій КЕП, що належить фізичній особі – співробітнику СПФМ, в посадових обов’язках якої передбачено здійснення таких функцій;
- внесення змін до норм Положення №176 щодо неможливості встановлення СПФМ ділових відносин з компаніями, що пов’язані з країнами агресорами, а також особами, на яких накладені санкції, компаній-оболонок (без наявного фізичного представництва такої компанії);
- внесення змін до норм Положення №176 щодо обов’язкової наявності відповідності вимогам міжнародного стандарту TIA-942 не менше ніж Tier 3 та запровадження додаткових вимог до Центрів обробки даних для розширення переліку таких компаній;
- внесення змін до норм Положення №176 щодо диференціювання існуючих ділових відносин з клієнтами і необхідність забезпечення резервного копіювання даних тільки таких клієнтів, загальна сума проведення фінансових операцій яких не перевищує 400 тисяч гривень на рік (еквівалент).
- внесення змін до норм Положення №176 щодо необхідності резервного копіювання даних клієнтів та їх подальше направлення до Центрів обробки даних, які мають середній або високий рівні ризику.
Запит ПАРД буде оприлюднено додатково на сайті разим з відповіддю НКЦПФР.
Також, звертаємо Вашу увагу, що у разі бажання стати членом Комітету з питань фінансового моніторингу ПАРД з правом голосу, можна звернутись до Голови Комітету для отримання детальнішої інформації.