ДПСУ надала відповіді на запити учасників ринку щодо сплати особливого податку на операції з відчуження цінних паперів.
1) У податковому періоді 2013 року, в якому відбудеться перехід права власності покупцю цінних паперів за актом прийому-передачі після повної оплати їх вартості у 2013 році, торговець цінними паперами (ліцензіат) зобов'язаний нарахувати, утримати та сплатити акцизний податок до бюджету від імені та за рахунок особи з доходів, що виплачуються такій особі (продавцю цінних паперів) згідно з пунктом 219.2 Податкового Кодексу.
2) Операції з цінними паперами, де перехід права власності відбувся до набрання Законом чинності, не підлягають оподаткуванню акцизним податком.
3) Не підлягають оподаткуванню операції з інвестиційними сертифікатами, незалежно від виду таких операцій.
4) Оскільки операції урахування векселя передбачають перехід права власності від векселедержателя до банку, то банк в якості податкового агента зобов'язаний нараховувати, утримувати та сплачувати акцизний податок до бюджету від імені та за рахунок особи (векселедержателя) з доходів, що виплачуються такій особі
5) При переході банку права власності на вексель пред'явник такого векселя є платником акцизного податку за ставкою 1,5 відсотка від суми договірної вартості такого векселя.
6) Операції за договорами міни, дарування є об'єктом оподаткування акцизним податком та передбачають отримання доходу особою, яка набуває права власності на цінні папери. Базою оподаткування таких операцій є договірна вартість цінних паперів, визначена у первинних і бухгалтерських документах за будь-якою операцією з продажу, обміну або інших способів їх відчуження.
7) Торгівець цінними паперами (ліцензіат) зобов'язаний нарахувати, утримати та сплатити акцизний податок до бюджету від імені та за рахунок особи з доходів, що отримуються (нараховуються) продавцем цінних паперів або особою, яка відчужує цінні папери