Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Торговий комітет ПАРД висловив позицію щодо чотирьох важливих законопроектів

12 листопада відбулось чергове засідання Торгового комітету ПАРД, на якому була дана оцінка трьом законопроектам, які знаходяться на розгляді Верховної Ради України та одному законопроекту, який розміщений для обговорення на сайті НКЦПФР.

 

1. Щодо запровадження примусового продажу акцій на вимогу акціонера – власника 95 і більше відсотків акцій ПАТ

 

Кабмін вніс до ВРУ розроблений НКЦПФР законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах» за реєстр. № 3441 від 17.10.2013 р. Торговий комітет ПАРД вважає, що цей законопроект потрібно прийняти за основу якомога скоріше з тим, щоб до кінця року прийняти його в цілому. Разом з цим, члени комітету висловили ряд зауважень та пропозицій до законопроекту, які вирішено направити до Комітету з питань економічної політики ВРУ. Ці пропозиції стосуються, зокрема, уточнення методики визначення справедливої вартості цінних паперів, за якою міноритарні акціонери будуть зобов’язані продати належні їм акції: збільшення строку, за який розраховується середній біржовий курс акцій з 3 до 6 місяців; чітке визначення уточнення дати, з якої починає розраховуватись середній біржовий курс.

 

2. Щодо визначення кваліфікованих інвесторів в цінні папери

 

Кабмін вніс до ВРУ розроблений НКЦПФР законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кваліфікованих інвесторів в цінні папери» за реєстр. № 3423 від 14.10.2013 р. Торговий комітет ПАРД не підтримує концептуальні положення цього законопроекту, зокрема,  норми, які дають НКЦПФР право визначати критерії ризикованості цінних паперів з метою обмеження доступу інвесторів, які не мають статусу кваліфікованого інвестора в цінні папери, до ризикових операцій з такими цінними паперами, та вести реєстр кваліфікованих інвесторів.  Комітет вважає за потрібне розробити новий законопроект, який у повній мірі відповідав Директивам Європейського Парламенту та Ради 2003/71/ЄС від 4 листопада 2003 року «Про проспекти, що підлягають опублікуванню при відкритій пропозиції цінних паперів або виставленні їх на продаж» та 2004/39/ЄС від 21 квітня 2004 року «Про ринки фінансових інструментів».

 

3. Щодо відміни акцизного податку

 

У ВРУ зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо удосконалення режиму оподаткування та стимулювання інвестиційних процесів)» за реєстр. № 3449 від 21.10.2013 р., який передбачає вилучення з Податкового кодексу України норм про особливий податок на операції з відчуження цінних паперів та деривативів. Ініціатор – народний депутат Дзензерський Д.В., Секретар Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності. Торговий комітет ПАРД підтримує цей законопроект і вважає, що його потрібно прийняти в цілому. Запроваджений з 01.01.2013 року Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів» (№5519-VI від 06.12.2012 року) особливий податок на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами, є фактично податком на право продажу цінного паперу незалежно від фінансового результату учасників операції. Він однозначно призводить до збільшення витрат інвесторів на здійснення інвестицій в цінні папери, а практика застосування його у 2013 році довела лише його неефективність як інструменту формування доходної бази Державного бюджету. В результаті якісні цінні папери перестають обертатися внаслідок досягнення межі їх справедливої вартості і ринок цінних паперів дуже швидко стає неліквідним.

Пояснювальна записка щодо обґрунтування необхідності відміни акцизного податку на цінні папери.

 

4. Щодо створення механізмів убезпечення фінансових активів

 

15 жовтня 2013 року рішенням НКЦПФР прийнято за основу концепцію щодо створення механізмів убезпечення фінансових активів. НКЦПФР розроблено законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення механізмів убезпечення фінансових активів». Торговий комітет ПАРД підтримує цей законопроект. Пропозиції щодо уточнення деяких норм цього законопроекту будуть найближчим часом направлені до НКЦПФР.

 

Поділитись: