Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Комісія удосконалила порядок розрахунку пруденційних нормативів ТЦП

НКЦПФР рішенням від 26.11.2013 № 2671 внесла зміни до Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами, затвердженого рішенням НКЦПФР від 25 грудня 2012 року № 1900.

 

Цим рішенням Комісія продовжила термін апробації системи пруденційного нагляду на півроку з 01.01.2014 року до 01.07.2014 року. Таким чином, обов’язок торговців відповідати встановленим чисельним значенням пруденційних нормативів буде запроваджено з 1 липня 2014 року.

Зміни враховують більшість пропозицій ПАРД та передбачають удосконалення порядку та ряд уточнень щодо розрахунку пруденційних нормативів. Зокрема, уточнено, що одиницею виміру чисельних значень, що є складовими розрахунків пруденційних нормативів діяльності торговців цінними паперами, є гривня.

Порядок розрахунку розміру регулятивного капіталу передбачає такі новації:

  • акції приватних акціонерних товариств та облігації місцевих позик враховуватимуться при розрахунку загального розміру капіталу першого рівня;
  • векселі отримані та придбані враховуватимуться при розрахунку загального розміру капіталу першого рівня, якщо будь-які цінні папери особи, що їх придбала перебувають в біржовому реєстрі хоча б на одній із фондових бірж;

Встановлено конкретні чисельні значення мінімального розмір регулятивного капіталу торговців цінними паперами, що не можу бути меншим ніж:

  • 500 тисяч гривень - для торговців, які провадять виключно дилерську діяльність;
  • 1 мільйон гривень - для торговців, які провадять брокерську діяльність;
  • 7 мільйонів гривень - для торговців, які провадять діяльність з андеррайтингу;
  • 7 мільйонів гривень - для торговців, які провадять діяльність з управління цінними паперами.

Зазначені нормативи регулятивного капіталу поширюються на торговців цінними паперами з дати укладання першого відповідного договору (договору купівлі-продажу цінних паперів, договору комісії, договору доручення, договору на брокерське обслуговування, договору андеррайтингу, договору про управління цінними паперами).

Крім того, уточнено порядок розрахунку показника абсолютної ліквідності, коефіцієнта левериджу (у т.ч. активів, зважених на ризик) та показників продуктивності.

Комісія також погодилась з пропозицією ПАРД продовжити термін приведення значення показників регулятивного капіталу у відповідність до встановленого, якщо причиною недотримання є наявність у портфелі торговця цінних паперів емітентів, щодо яких проводиться процедура ліквідації, зупинено обіг цінних паперів або щодо яких встановлено обмеження операцій у системі депозитарного обліку на підставі рішень Комісії. У такому випадку строк приведення у відповідність може бути продовжено до дати прийняття рішення Комісією щодо скасування реєстрації випуску, відновлення обігу цінних паперів цього емітента чи зняття відповідного обмеження.

ПАРД підготувала порівняльну таблицю змін, з якою можна ознайомитись за посиланням.

Рішення зареєстровано у Міністерстві юстиції України 20 грудня 2013 р. за № 2157/24689 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування, про що буде повідомлено додатково.

Звертаємо Вашу увагу на те, що Алгоритм розрахунку пруденційних нормативів діяльності з торгівлі цінними паперами ПАРД найближчим часом буде доопрацьовано у зв’язку з вказаними змінами.

Поділитись: