Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Про річну фінансову звітність торговця цінними паперами за 2013 рік

Щодо складу та вимог до фінансової звітності торговця цінними паперами

 

Річна фінансова звітність торговця цінними паперами направляється до НКЦПФР у складі квартальних адміністративних даних за IV квартал згідно п. 2.8 розділу II Положення про порядок складання та подання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами до НКЦПФР, затвердженого рішенням НКЦПФР від 25.09.2012 № 1283 (далі – Положення № 1283) не пізніше 25 числа місяця наступного за звітним кварталом.

Відповідно до роз’яснення НКЦПФР «Про порядок застосування частини шостої статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» щодо розкриття інформації відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності», затвердженого рішенням НКЦПФР від 9 лютого 2012 року № 270, професійні учасники фондового ринку, крім тих, що є публічними акціонерними товариствами, складають фінансову звітність та консолідовану фінансова звітність, а також розкривають інформацію про свою діяльність за міжнародними стандартами фінансової звітності починаючи з 1 січня 2013 року.

Для складання фінансової звітності застосовуються МСФЗ, які офіційно оприлюднені на веб-сайті Міністерства фінансів України.

Нагадаємо, що на замовлення ПАРД розроблено Методичні рекомендації з трансформації фінансової звітності відповідно до МСФЗ.

Вимоги до складу та змісту фінансової звітності встановлено Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затвердженим наказом Мінфіну від 07.02.2013 № 73, та розповсюджується в тому числі на суб’єктів, які згідно законодавства зобов’язані розкривати фінансову звітність за міжнародними стандартами.

Відповідно до п.1 розділу ІІ НП(С)БО 1 фінансова звітність складається з:

  • балансу (звіту про фінансовий стан),
  • звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід),
  • звіту про рух грошових коштів (за прямим або непрямим методом – обирається підприємством самостійно),
  • звіту про власний капітал,
  • приміток до фінансової звітності.

Форми фінансової звітності встановлені додатками до НП(С)БО 1.

 

Примітки до фінансової звітності обов’язково включаються до пакету річної фінансової звітності, що направляється до НКЦПФР. Вимоги до змісту приміток встановлені пунктами 6-11 розділу IV НП(С)БО 1.  Примітки до фінансової звітності підприємства (не акціонерного товариства) мають містити інформацію, зокрема, про:

  • обрану облікову політику;
  • призначення та умови використання кожного елемента власного капіталу (крім зареєстрованого капіталу);
  • розподіл часток зареєстрованого капіталу між власниками;
  • права, привілеї або обмеження щодо цих часток;
  • зміни у складі часток власників у зареєстрованому капіталі;
  • склад грошових коштів;
  • склад статей звіту про рух грошових коштів «Інші надходження», «Інші платежі» та інших статей, які об'єднують декілька видів грошових потоків;
  • наявність значних сум грошей, які є в наявності у підприємства і які недоступні для використання групою, до якої належить підприємство.

Слід зазначити, що наказом НКЦПФР №785 від 31.12.2013 «Щодо складу та опису полів (розділів) та схем ХМL - файлів електронної форми фінансової звітності» примітки надаються до НКЦПФР у текстовому форматі.

 

 

Щодо аудиторського висновку

 

Звертаємо Вашу увагу на те, що з 01.01.2014 року Довідку про торговця цінними паперами (Додаток 1 до Положення № 1283) доповнено відомостями про останню аудиторську перевірку торговця цінними паперами. В той же час, направлення до НКЦПФР аудиторського висновку Положенням не передбачено.

 

 

Щодо оприлюднення фінансової звітності

 

Відповідно до пункту 4 статті 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» публічні акціонерні товариства, підприємства - емітенти іпотечних облігацій, іпотечних сертифікатів, облігацій підприємств і сертифікатів фондів операцій з нерухомістю, а також професійні учасники фондового ринку, банки, страховики та інші фінансові установи зобов'язані не пізніше ніж до 30 квітня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком шляхом розміщення на власній веб-сторінці з опублікуванням у періодичних або неперіодичних виданнях.

Поділитись: