Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

ПАРД та АФП пропонують вдосконалити Порядок анулювання ліцензій

ПАРД та АФП підготували та направили до НКЦПФР пропозиції щодо внесення змін до Порядку зупинення дії та анулювання ліцензії на окремі види професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів), затвердженого рішенням НКЦПФР від 14.05.2013 № 816

 

Серед іншого Асоціації пропонують відмовитись від анулювання ліцензій у разі нездійснення протягом року певного виду професійної діяльності у випадках, якщо при суміщенні декількох видів ліцензіат здійснював інші види професійної діяльності. Наприклад, у разі відсутності протягом року договорів андеррайтингу, відповідну ліцензію не може бути анульовано з цієї підстави, якщо торговець здійснював операції в рамках дилерської та брокерської діяльності. Відповідно до Закону «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» ліцензія - це документ державного зразка, який засвідчує право ліцензіата на провадження зазначеного в ньому виду господарської діяльності протягом визначеного строку у разі його встановлення КМУ за умови виконання ліцензійних умов. Таким чином, ліцензія надає право, проте не зобов’язує здійснювати діяльність. 

Також вважаємо за необхідне доповнити Порядок новою нормою про здійснення операцій з цінними паперами в період з моменту подання заяви на анулювання ліцензії та до прийняття Комісією рішення про анулювання ліцензії. Так, відповідно до цього Порядку торговець цінними паперами перед поданням заяви на анулювання ліцензії повинен виконати всі договори та зобов’язання. З цього можна зробити висновок, що з моменту подання такої заяви торговець не має права укладати нові договори. Якщо торговець подав заяву про анулювання дилерської ліцензії, незважаючи на припинення професійної діяльності з торгівлі цінними паперами, він залишається суб’єктом господарювання та можливо навіть ліцензіатом з інших видів професійної діяльності, який має право купити або продати цінні папери у власних інтересах.

В той же час, згідно абзацу другого п. 9 ст. 17 Закону «Про цінні папери та фондовий ринок» правочини, що вчиняються між торговцями цінними паперами, для кожного з них є провадженням професійної діяльності з торгівлі цінними паперами. Тобто, навіть виступаючи як звичайний суб’єкт господарювання та залучивши для здійснення операції з ЦП іншого торговця (брокера), ліцензіат весь термін з моменту подання заяви до анулювання ліцензії зобов’язаний відображати таку операцію як здійснення професійної діяльності.

Тому пропонується встановити, що ліцензіат, який подав до Комісії заяву про анулювання дилерської ліцензії, з дати подання такої заяви має право здійснювати операції з цінними паперами у власних інтересах за участі (посередництва) іншого торговця цінними паперами.

Крім того, ПАРД та АФП пропонують привести Порядок у відповідність до чинного законодавства щодо депозитарної системи.

Поділитись: