Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

ПАРД та АФП надали пропозиції до Положення про сертифікацію

На офіційному сайті НКЦПФР оприлюднено проект рішення Комісії «Про затвердження Змін до Положення про сертифікацію фахівців з питань фондового ринку»

 

Вказаним проектом передбачено, зокрема, уточнити перелік осіб, які підлягають сертифікації. Так, автор Проекту пропонує визначити, що сертифікації підлягає керівник юридичної особи, крім банків, за наявності заступника керівника банку, який згідно з розподілом обов'язків відповідно до внутрішніх документів банку відповідає за здійснення банком професійної діяльності на фондовому ринку.

Пропонується скоротити перелік документів, які необхідно надати для отримання сертифіката (з переліку вилучається копія документа про освіту, засвідчена власним підписом заявника).

Також, автор уточнює перелік підстав для повернення документів заявнику без розгляду:

подання неповного пакета документів, передбаченого пунктом 4 розділу ІІ цього Положення;

відсутність підпису/підписів заявника на документах, як передбачено пунктом 4 розділу ІІ цього Положення;

підпис/підписи заявника незасвідчений/незасвідчені в установленому законодавством порядку, як передбачено пунктом 2 розділу ІІ цього Положення;

документи, подані на отримання сертифіката, заповнені з порушенням вимог пункту 4 розділу ІІ цього Положення.

 

ПАРД та АФП розробили пропозиції до вказаного Проекту.

Асоціації пропонують вилучити з Положення про сертифікацію вимоги щодо ділової репутації та необхідності нотаріального засвідчення копій документів, підписів та довіреностей, що подаються для отримання сертифіката.

Також, ПАРД та АФП пропонують відмовити від вимог щодо необхідності подання сертифікованими особами інформації про зміни у відомостях стосовно трудової діяльності.

Крім того, з метою оптимізації витрат на навчання сертифікованих спеціалістів Асоціації пропонують внести зміни до Положення про порядок навчання та атестації фахівців з питань фондового ринку, затвердженого наказом ДКЦПФР від 24 вересня 1996 року № 215 та збільшити термін дії кваліфікаційного посвідчення з трьох до п’яти років, що відповідно збільшить термін дії сертифіката.

Також, пропонуємо визначити, що за наявності стажу роботи на фондовому ринку не менше трьох років на момент подання документів для складання кваліфікаційного іспиту фахівець має право складати кваліфікаційний іспит з відповідної спеціалізації без обов'язкового проходження навчання.

 

 

Поділитись: