Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Ринок підтримує повернення до оподаткування загального фінансового результату, а Комітет комісії – ні

ПАРД/АФП провели опитування своїх членів по питанню: «Що, на вашу думку, краще для торговця: оподатковувати позитивний фінансовий результат від операцій з цінними паперами за ставкою 10% чи загальний фінансовий результат за ставкою 18%?»

 

Нагадаємо, що до Верховної Ради України народним депутатом О. Долженковим внесений проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо особливостей оподаткування операцій з торгівлі цінними паперами)» (реєстр. 4636).

 

Законопроектом передбачається скасувати окрему ставку податку на прибуток у розмірі 10 % на позитивні фінансові результати від операцій з торгівлі цінними паперами, які перебувають та не перебувають в обігу на організованому фондовому ринку. Замість цього, позитивні фінансові результати від операцій з торгівлі цінними паперами, які перебувають та не перебувають в обігу на організованому фондовому ринку, з урахування відповідних показників від’ємного значення по вказаним операціям за наслідками минулих звітних податкових періодів включити до складу доходів, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, в загальному порядку за ставкою 18%.

 

Переважна більшість торговців вважають, що краще оподатковувати загальний фінансовий результат за ставкою 18%. Тобто проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо особливостей оподаткування операцій з торгівлі цінними паперами)» (реєстраційний №4636 від 04.04.2014) треба підтримати. До цього також схиляються і члени Експертної ради ПАРД/АФП з питань оподаткування, обліку та фінансової звітності.

 

Однак на засіданні Комітету з питань стратегії розвитку та економічного аналізу фондового ринку НКЦПФР, яке відбулось 16 квітня, була схвалена Довідка, у якій зазначається, що запропоновані законопроектом зміни не підтримуються, оскільки це «буде мати дестимулюючий вплив на розвиток фондового ринку». Інших аргументів не наводиться.

Поділитись: